06:45 21 ژانویه 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 133

سامانه ای اینترنتی به نام "همیاب 24" جهت پیدا کردن کالاهای دیجیتال سرقت رفته و یا مفقود شده در ایرانآغاز بکار کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این سامانه با آدرس "hamyab24.com" بستری مناسب را برای اطلاع رسانی انواع کالاهای دیجیتال گم شده، پیدا شده و همچنین محلی برای بررسی رایگان صحت کالای دیجیتال فراهم آورده است.

بهروز فتح‌آبادی، مدیر توسعه این سامانه گفت که این سامانه از 3 بخش جستجوی رایگان، ثبت و ردیابی کالای دیجیتال و کالای پیدا شده، تشکیل شده است.

جست و جوی رایگان برای فروشگاه‌ها و کسانی است که می‌خواهند کالای دیجیتال دست دوم را خریداری کند، با وارد کردن شماره سریال در سامانه از صحت آن اطمینان حاصل می کنند.

ثبت و ردیابی کالای دیجیتال مخصوص کالاهای مسروقه می باشد و ازین طریق به همگان اعلام می شود که کالایی با شماره سریال وارد شده به سرقت رفته است.

قسمت سوم نیز مربوط به کالاهای پیدا شده است که مربوط به سازمان و یا مردمی است که کالای دیجیتالی را پیدا می‌کردند و می‌خواهند خودشان به دست صاحبان آن‌ها برسانند. آنها می توانند به صورت رایگان کالا را در سامانه ثبت کنند، اگر شماره سریال مشابه آن در سایت وجود داشته باشد یا بعدا ثبت شود، سیستم به صورت خودکار شماره تلفن یابنده را برای مالباخته ارسال می‌کند.

 این سیستم بیشتر در سازمان‌های پر رفت و آمد مانند قطار شهری، شهرداری، اماکن زیارتی و به طور کلی مکان‌هایی که احتمال گم شدن این اشیا بالا است، کاربرد دارد.    

برچسب:
ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک