20:42 19 ژانویه 2019
تلاش برخی اعضای کنگره آمریکا برای تصویب تحریم های جدید علیه ایران

تعهد سیاسی وزیر اقتصاد دولت یازدهم به رئیس FATF و 178 فرد و نهاد ایرانی تحت تحریم‌های ثانویه آمریکا

© AP Photo / J. Scott Applewhite
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 20

بر اساس این اسناد، وزارت اطلاعات،‌وزارت دفاع و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در لیست تحریم‌های ثانویه آمریکا قرار دارند و با ساز و کار FATF در داخل خاک ایران توسط دولت تدبیر و امید تحریم خواهند شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مشرق، بر اساس تعهد سیاسی که وزیر اقتصاد دولت یازدهم به رئیس FATF داده است، قرار است توصیه‌های این نهاد توسط بانک مرکزی و سایر بانک‌ها و موسسات مالی ایرانی اجرا شوند.

هدف از اجرای این توصیه‌ها ایجاد یک ساز  و کار ضمانتی است که از طریق آن بانک‌ها و موسسات مالی خارجی مطمئن شوند طرف همکار ایرانی‌شان هیچ گونه خدماتی به افراد و نهادهای تحت تحریم آمریکا و سازمان ملل متحد نمی‌دهند. هم‌اکنون 178 فرد و نهاد ایرانی تحت تحریم‌های ثانویه آمریکا هستند و بانک‌های ایرانی برای اینکه در استعلامات و بازرسی‌هایی که از کانال FATF انجام می‌شود، اثری از همکاری آنها با تحریم‌شدگان نباشد، در حال نامه نگاری با این 178 فرد و نهاد و اعلام تحریم داخلی آنها هستند.

 

بررسی لیست SDN آمریکا اما نشان می دهد که وزارت اطلاعات، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح،‌و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در لیست تحریم‌های ثانویه قرار دارند و با این ساز و کار، این سه وزارتخانه نیز توسط دولت تحریم خواهند شد! این اقدام در کل تاریخ ایران بی سابقه است و حتی در دوران قاجار نیز دولت‌های خارجی نتوانستند دولت تهران را وادار به خودتحرمی نمایند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک