08:50 20 سپتامبر 2018
لغو مجوز واردات خودروهای آمریکایی به ایران

لغو مجوز واردات خودروهای آمریکایی به ایران

© Fotolia / Tomasz Zajda
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 220

مجوز واردات خودروهای آمریکایی شورلت در ایران لغو شد.

به گزارش خبرگزاری "مهر" ، با دستور وزیر صنعت ایران ، مجوز جنجالی واردات خودروهای آمریکایی بالاخره لغو و اسامی ۲۴ مدل شورلت از فهرست خودروهای مجاز برای ورود به این کشور ر در سال ۹۵ از سیستم ثبت سفارش حذف شد.

مجوز جنجالی واردات خودروهای آمریکایی بالاخره لغو شد. حال دیگر هیچ خودروی آمریکایی حتی شورلت، اجازه ورود به ایران را ندارد. آنگونه که از وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر می‌رسد، محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور لغو مجوز واردات این خودروهای لوکس را صادر کرده است. اکنون فهرست مجاز خودروهای وارداتی دیگر نامی از خودروهای آمریکایی به خود نمی‌بیند.

همین چند روز پیش بود که آیت الله علی خامنه ای، رهبر دینی ایران ، با صراحت مخالفت خود را با ورود کالاهای مصرفی آمریکایی مجدد مورد تاکید قرار دادند و اعلام کردند که لزومی ندارد خودروهای آمریکایی به ایران بیایند. ایشان به این نکته هم اشاره کردند که آمریکایی‌ها به علت مصرف زیاد و سنگین بودن این خودروها، رغبتی به خرید آنها ندارند؛ حالا در این شرایط ما بیاییم و از فلان کارخانه رو به ورشکستگی امریکا، خودرو وارد کنیم، این جای تعجب فراوان دارد.

پس از این سخنان بود که محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت با ابراز بی‌اطلاعی از صدور چنین مجوزی در وزارتخانه متبوعش، نامه رسمی امیرحسین قناتی، مدیرکل خودرو و نیرومحرکه این وزارتخانه را زیرسئوال برد و وعده داد که مجوز ورود خودروهای آمریکایی را لغو خواهد کرد.

 

مرتبط:

ایران و کره جنوبی مبادلات تجاری خود را سه برابر افزایش می دهند
گسترش همکاری های فرهنگی ایران و روسیه
روز ملی خلیج فارس در ایران
سفر هیات شیلاتی ایران به آستاراخان
امکان تولید تحت لیسانس تانک های روسی در ایران
ایجاد "کریدور سبز" برای صادرات محصولات ایران به روسیه در ماه مه
ولایتی: مصادره 2 میلیارد دلار اموال ایران توسط آمریکا دزدی بین المللی است
مذاکرات شرکت های ملی نفتی بریتانیا و ایران برای فروش نفت
شکایت دو میلیارد دلاری ایران از آمریکا
ایران در حال مذاکره با روسیه برای فروش 40 تن آب سنگین است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک