01:36 23 ژانویه 2018
  پرتاب آزمایشی ماهواره‌بر سیمرغ در ماه مارس یا آوریل

  پرتاب آزمایشی ماهواره‌بر سیمرغ در ماه مارس یا آوریل

  © REUTERS/ farsnews.com
  ایران
  دریافت لینک کوتاه
  0 280

  به گزارش تسنیم، رئیس مرکز ملی فضایی با اشاره به مراحل آماده‌سازی ماهواره‌بر سیمرغ اظهار داشت: در برنامه زمان‌بندی و آماده‌سازی این ماهواره دو مرحله پرتاب آزمایشی و یک مرحله پرتاب قطعی در نظر گرفته شده است.

  منوچهر منطقی رئیس مرکز ملی فضایی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم با اشاره به مراحل آماده سازی ماهواره‌بر سیمرغ اظهار داشت: در برنامه زمان بندی و آماده‌سازی این ماهواره‌بر، دو مرحله آزمایشی و یک مرحله پرتاب قطعی در نظر گرفته شده است.
  وی افزود: مرحله آزمایشی این ماهواره‌بر اوایل سال 95 و شهریورماه 95 و مرحله بعدی آن به‌احتمال زیاد در بهمن‌ماه سال 95 خواهد بود.
  ماهواره‌بر سیمرغ از پروژه‌های بسیار مهمی است که قرارداد ساخت آن مهرماه بین معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امضا شد. کمتر از 10 کشور جهان توان طراحی و ساخت آن را دارند.
  به‌گفته مسئولان سازمان فضایی نسل اول این ماهواره‌بر قادر است ماهواره‌برهای مخابراتی و سنجشی را تا وزن یکصد کیلوگرم در مدار 500کیلومتری زمین قرار دهد.
  لازم به ذکر است، "طلوع یک" اولین ماهواره سنجشی جمهوری اسلامی ایران است که می‌تواند با دقت 25 مترمربع از فاصله 500کیلومتری مدار زمین تصویربرداری کند. این ماهواره در دست تولید قرار دارد.

  مرتبط:

  امریکا معتقد است که ایران برای پرتاب موشک سه مرحله ای به فضا آماده می شود
  برچسب:
  ایران
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک