11:18 21 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
تهیه شده توسط
2779

ژنرال احمد رضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران روز سه شنبه در مصاحبه ای با رسانه های ایرانی بیان داشت که همکاری فن آوری – نظامی با روسیه برای خرید تسلیحات مسیر خود را طی می کند و مسئله ی مربوط به خرید تانک های تی -90 روسی توسط ایران در دستور کار است.

ژنرال ایرانی خاطر نشان نمود: " همکاری نظامی ما با مسکو تقویب شده است و ما قرارداد اول را برای خرید سیستم اس —300 داریم. در ارتباط با این موضوع خرید تانک های روسی تی —90 در دستور کار قرار دارد. خبرگزاری ایرانی " تسنیم" از قول این ژنرال نوشت: ما امیدواریم که قراردادهای مرتبط منعقد گردند و متخصصین ما به روسیه برای کسب تجربه بهره برداری از این فن آوری معاصر عازم شوند.
یادآوری می کنیم که پس از 17 ژوئیه سال 2015 ایران و گروه 5+1 واسطه های بین المللی به توافق تاریخی در خصوص مسائل هسته ای ایران دست یافتند و اجرای برجام نیز تایید شد. در عین حال تحریم های ارسال تجهیزات نظامی و از جمله خرید تسلیحات تهاجمی برای ایران هنوز پنج سال دیگر به قوت خود باقیست.
ضمنا ژنرال پوردستان بیان داشت که مسائل دفاع از خود و بهبود پتانسیل کشور در شرایط تهدید تروریسم نباید به برجام مرتبط باشد. وی افزود: " ما از تمامی امکانات موجود استفاده می کنیم ، حتی اگر این خط قرمزی از نقطه نظر تسلیحات هسته ای ، شیمیایی و بیولوژیکی باشد. "
آیا این قراردادها امضاء می شوند یا فقط برنامه ریزی شده است که مذاکرات در شرایط اجرای تحریم پنج ساله برای خرید تسلیحات تهاجمی برای ایران صورت گیرد؟ ابوذر باقری ، تحلیل گر سیاسی مستقل ایرانی و کارشناس مسائل نظامی نظر خود را در این باره با مارینا الشعلان خبرنگار اسپوتنیک فارسی در میان می گذارد:


این کارشناس تاکید نمود که طی انعقاد قراردادها در زمینه نظامی — دفاعی ، روسیه نه فقط به شریک بلکه به متحد استراتژیک ایران در منطقه تبدیل می شود. و کلا واضح و مبرهن است که ایران با خرید تسلیحات روسی می تواند از آن نه تنها برای دفاع از خود و از مرزهای خود استفاده کرده بلکه برای اجرای عملیات های مشترک با روسیه برای مبارزه با تروریسم و تضمین ثبات و امنیت منطقه به طور کل به کار گیرد. ابوذر باقری می گوید:

 

مرتبط:

کوژین: قرارداد اس-300 تا پایان امسال به طور کامل اجرا نمی شود
روسیه روند تحویل اس-300 به ایران را آغار کرد
امضای قرارداد اس -300
برچسب:
ایران, روسیه, ژنرال احمد رضا پوردستان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک