16:16 23 فوریه 2019
بچه‌ها از مصرف تخم‌مرغ بسیارپخته, سیراب شیردان و پنیر پرهیز کنند

بچه‌ها از مصرف تخم‌مرغ بسیارپخته, سیراب شیردان و پنیر پرهیز کنند

© Fotolia / Liubomir Turcanu
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 63

دستیار تخصصی طب سنتی ایران با معرفی مواد غذایی بسیارمفید برای کودکان گفت: مواد غذایی سرخ‌شده پرنمک، حاوی ادویه‌جات تند، سیر, پیاز و غذاهای غلیظ مانند سیراب و شیردان، نان فطیر، تخم‌مرغ بسیارپخته و پنیر هم نباید به‌طور مکرر مورد مصرف کودکان قرار گیرد.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از تسنیم، مریم السادات پاک‌نژاد دستیار تخصصی طب سنتی ایران با معرفی مواد غذایی مفید برای افزایش رشد کودکان, اظهار داشت: مواد غذایی گرم و تر برای افزایش رشد کودکان مفید است چرا که برای رشد کودکان هم به گرما و هم به رطوبت احتیاج دارند.

معرفی مواد غذایی مفید برای افزایش رشد کودکان
به‌گفته این دستیار تخصصی طب سنتی ایران مواد غذایی گرم و تر نظیر سوپ گوشت پرندگان، شیره بادام، شیر عسل، شیر خرما، شیر برنج، زرده تخم‌مرغ عسلی و غذاهای مقوی نظیر پودر نارگیل با شکر، بادام، پسته، فندق، مویز، انجیر، شیر، شربت سیب و شربت انار تنقلات مناسبی برای کودکان هستند.
وی ادامه داد: در مقابل مواد غذایی گرم و خشک نظیر مواد غذایی سرخ‌شده پرنمک، حاوی ادویه‌جات تند، سیر و پیاز و غذاهای غلیظ مانند سیراب و شیردان، نان فطیر، نان سمید (نان‌های سفید مانند نان فانتزی)، تخم‌مرغ بسیار پخته و پنیر هم نباید به‌طور مکرر مورد استفاده قرار گیرند.
مواد غذایی سرد و خشک، سرد و تر نیز با رشد کودکان مغایرت دارند.
پاک‌نژاد افزود: مواد غذایی سرد و خشک, سرد و تر نیز با رشد کودکان مغایرت دارند و نیاز است که با تدابیر ویژه‌ای اصلاح شوند و به‌طور کلی تعادلی در مصرف مواد غذایی مختلف در کودکان باید صورت بگیرد.
وی بیان داشت: در کتاب‌های آشپزی امروزی، دستورات ساده و کاربردی متعددی، بدون طبقه بندی از لحاظ ارزش غذایی، برای تهیه میان‌وعده کودکان وجود دارد.
این دستیار تخصصی طب سنتی ایران اضافه کرد: به نظر می‌رسد گزینش و معرفی مواد غذایی مناسب کودکان توسط پژوهشگران، پزشکان و متصدیان سلامت جامعه می‌تواند به تغذیه صحیح کودکان کمک زیادی کند.

 

برچسب:
ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک