14:02 02 مارس 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 01

حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقایی وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد جمهوری اسلامی طرح پیشنهادی اصلاح شده خود برای حل بحران سوریه را به دبیر کل سازمان ملل متحد ارائه خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری "ایرنا"، عبداللهیان در مصاحبه با شبکه خبری "المیادین" اظهار داشت این طرح چهارماده ای "پس از انجام رایزنی های دقیق میان تهران و دمشق به دبیر کل سازمان ملل متحد ارائه خواهد شد".
وی با اشاره به این که اخیرا یک تغییر استراتژیک در نگاه بازیگران منطقه ای در قبال سوریه رخ داده است، تصریح کرد: "اگر در چهار سال گذشته بسیاری از بازیگران خارجی توسل به جنگ را تنها راهکار سوریه می دانستند، اکنون بخش عمده ای از بازیگران، توسل و تمرکز بر راه حل سیاسی را مناسب ترین روش برای حل بحران این کشور می دانند".
معاون وزیر امور خارجه ایران خاطر نشان کرد که این طرح به روز رسانی شده و در زمان حاضر "یکی از کاراترین و جدی ترین طرح هایی است که در دستور کار سازمان ملل و بازیگران بین المللی قرار دارد"، و خواستار بازگشت این طرح به محور گفتگو شد.
پیشتر عبداللهیان با تبیین طرح ارائه شده از سوی وزیر امور خارجه ایران، بر ضرورت مبارزه جدی و غیر گزینشی با تروریسم در منطقه تاکید کرده بود.

برچسب:
سوریه, ایران, سازمان ملل متحد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک