16:41 16 دسامبر 2017
  عبد اللهیان: ایران امیدوار تحویل گیری اس-300 در آینده نزدیک است

  عبد اللهیان: ایران امیدوار تحویل گیری اس-300 در آینده نزدیک است

  © AP Photo/ File
  ایران
  دریافت لینک کوتاه
  0 72

  حسین امیر عبداللهیان معاون امور عربی و آفریقایی وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد که ایران امیدوار است روسیه سامانه موشکی اس 300 خود را در آینده نزدیک تحویل طرف ایرانی دهد.

  عبد اللهیان گفت: "رایزنی ها و گفتگوها در این مورد با موفقیت به پایان رسیده است و امیدواریم تحویل این سامانه ها در اولین فرصت آغاز شود".

  یادآور می شود ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه روز 13 آوریل با صدور حکمی ممنوعیت تحویل سیستم های موشکی پدافند هوایی اس-300 را به ایران لغو کرد. بر اساس این حکم، تغییراتی در فرمان مورخ ماه سپتامبر سال 2010 میلادی وارد شده که یکی از این تغییرات حذف نکته مربوط به تحویل سیستم های اس-300 است. ایران اعلام کرده که امیدوار است سامانه اس-300 تا پایان امسال در اختیار طرف ایرانی قرار گیرد.

  سیستم های "اس-300" ویژه دفاع از موسسات صنعتی، نهادهای دولتی، پایگاه های نظامی و مقرهای فرماندهی در برابر حملات هوایی و فضایی دشمن هستند. این سیستم قادر به نابودسازی اهداف بالستیک بوده و از قابلیت حمله به اهداف زمینی نیز برخوردار است. جدیدترین ترین مدل سیستم "اس-300" می تواند هواپیماهای دشمن را در فاصله 150 کیلومتری و ارتفاع 27 کیلومتری نابود کند.

  مرتبط:

  کری:آمریکا نگران تحویل اس ـ 300 به ایران است
  اتحادیه اروپا: موضوع اس-300 بر مذاکرات هسته ای با ایران تاثیر نمی گذارد
  ایران قصد دارد تا آخر سال 94 مشابه اس ـ 300 را آزمایش کند
  تحویل اس-300 به ایران
  برچسب:
  روسیه, ایران
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک