11:34 21 ژانویه 2019
امیرعبداللهیان: فرود اولین پرواز کمکی ایران به یمن فردا در جیبوتی

امیرعبداللهیان: فرود اولین پرواز کمکی ایران به یمن فردا در جیبوتی

© Sputnik / Stringer
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 03

معاون وزیر خارجه ایران از فرود اولین پرواز کمک‌های غذایی ایران در فرودگاه جیبوتی برای کمک‌رسانی به مردم یمن خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین امیرعبداللهیان، معاون وزیر خارجه کشورمان پس از دیدار دوجانبه محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان با والری آموس، معاون بان‌کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد در جمع خبرنگاران گفت: در جریان گفت‌وگوهای والری آموس با وزیر خارجه کشورمان راجع به آخرین وضعیت در یمن گفت‌وگو شد و راه‌های مختلف برای ارسال هرچه سریع‌تر کمک‌های انسان‌دوستانه به داخل یمن مورد بررسی قرار گرفت.

او ادامه داد:‌ جمهوری اسلامی ایران پیشنهادات متنوعی در این‌باره ارائه کرد. متاسفانه در 5 روز آتش‌بس در یمن ما شاهد دو اتفاق ناخوشایند بودیم. اول این که طرف سعودی به تعهداتش پایبند نبود و دوم به دلیل نقض مکرر آتش‌بس از سوی سعودی‌ها امکان ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه توسط سازمان ملل فراهم نشد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران کمک‌های متنوعی را فراهم کرده بود. در همین راستا حداقل در یک مرحله ارسال کمک‌های غذایی سه فروند از جیبوتی و دو فروند کمک‌های دارویی از طریق عمان در نظر گرفته شده بود. هم‌چنین کشتی نجات حامل کمک‌های انسان‌دوستانه عازم یمن شد.

امیرعبداللهیان ادامه داد: سفر خانم آموس در این چارچوب بوده است که راهکارهای مشترک و متعددی درباره یمن پیدا کنیم. با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران و توجه دولت و ملت کشورمان به ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه در این باره تلاش می‌کنیم و آمادگی خود را اعلام می‌کنیم که هر کمکی را که می‌توانیم با همکاری سازمان ملل به عمل آوریم.

مرتبط:

کشتی کمک های ایران برای یمن احتمالا 21 مه وارد تنگه باب المندب می شود
گفتگوی تلفنی لاوروف و ظریف در باره حل بحران یمن
منبع: ناوگان نظامی ایران کشتی اعزامی یمن را همراهی می کند
تحلیلگر: ایجاد سپر موشکی آمریکا در خایج فارس به بحران یمن شدت خواهد بخشید
یمن سفیر خود را از ایران فرا خواند
برچسب:
حوثی ها, ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک