18:08 22 مارس 2018
  آل‌سعود اعدام شیخ النمر را به تعویق انداخت

  آل‌سعود اعدام شیخ النمر را به تعویق انداخت

  © AFP 2018/ Mohammed Huwais
  ایران
  دریافت لینک کوتاه
  مارینا الشعلان
  0 13

  یک منبع آگاه در شهر العوامیه خبر داد رژیم آل سعود از بیم تشنج اوضاع در شرق عربستان اجرای حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر روحانی مبارز شیعی را به تعویق انداخت.

  به گزارش مشرق، یک منبع آگاه در شهر العوامیه در منطقه الشرقیه عربستان اعلام کرد: رژیم آل سعود اجرای حکم اعدام آیت الله شیخ نمر باقر النمر را تا اطلاع ثانوی به تاخیر انداخت.

  این منبع گفت: خبر تعویق اجرای حکم اعدام شیخ النمر در تماس تلفنی مقامات سعودی با خانواده این روحانی برجسته شیعی اعلام شده است.

  منبع مذکور افزود: مقامات سعودی به خانواده شیخ النمر اجازه داده اند که در بیست و هشتم ماه مه با وی ملاقات کنند اما تاکید کرده‌اند که حکم اعدام این روحانی مبارز عربستانی لغو نشده و به قوت خود باقی است.

  این در حالی است که در آستانه برپایی تظاهرات اعتراضی به بازداشت فعالان سیاسی و در راس آن شیخ النمر نیروهای امنیتی رژیم آل سعود با یورش به خیابان‌ها و خانه‌های شهروندان اقدام به بازداشت خودسرانه در شهر العوامیه در استان الشرقیه کردند که در نتیجه آن هشتاد تن بازداشت شدند.

  برخی اخبار هم از تیراندازی نیروهای امنیتی به سوی شهروندان بی سلاح حکایت می‌کند که در نتیجه آن چندین تن زخمی شدند.

  مردم شهرهای مختلف استان الشرقیه در شرق عربستان قرار است امشب با فراخوان جنبش الاحرار در اعتراض به بازداشت فعالان سیاسی و در راس آن شیخ باقر النمر روحانی مبارز شیعی تظاهرات گسترده برگزار کنند.

   

  حسین شیخ الاسلام ، مشاور امور بین الملل رئیس مجلس ایران در مصاحبه ای با خبرنگار اسپوتنیک مارینا الشعلان  در این رابطه گفت:

   

  مرتبط:

  شکست بزرگ عربستان سعودی
  تغییر و تبدیل های گسترده در رهبری عربستان سعودی
  صاحبنظر: تغییرات در رهبری عربستان پیامد بحران داخلی است
  برچسب:
  ایران
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک