08:39 15 نوامبر 2018
رد پای اسرائیل در یمن

رد پای اسرائیل در یمن

© REUTERS / Mohamed al-Sayaghi
ایران
دریافت لینک کوتاه
مارینا الشعلان
0 34

در جریان بمباران های جنگنده های نیروی هوایی سعودی به پایتخت یمن از تسلیحات ممنوعه استفاده شده است

خبرنگار ویژه ی شبکه ی تلویزیونی لبنانی " المنار" از صنعاء اطلاع داد ، در جریان بمباران های جنگنده های نیروی هوایی سعودی به مناطق جبل نقم و فج عطان پایتخت یمن از تسلیحات ممنوعه ای که در سطح بین المللی قابل اعمال نیست " استفاده شده است. بر اساس بیانیه ی این شبکه ، این نوع جدیدی از اسلحه است که برای جنگنده های اسرائیلی ساخته شده و در جریان بمباران مناطق یمن آزمایش می شود تا تاثیر آنرا برای حملات احتمالی آینده به مواضع هسته ای ایران بسنجند.

یمن
Sputnik
یمن

ردپای اسرائیل تا چه حد در درگیری یمن مشخص است؟ ایران به این عملیات چطور پاسخ گفته و احتمال تحریکات چقدر است؟ حسن هانی زاده ، تحلیل گر ایرانی ، کارشناس مسائل خاور میانه و سردبیر آژانس خبری ایرانی MehrNews  ، در مصاحبه ای با خبرنگار رادیو اسپوتنیک ، مارینا الشعلان نظر خود را اینچنین بیان می کند:  

به عقیده ی این کارشناس محترم ، اسلحه ای که در حملات هوایی بر مناطق مسکونی غیر مسلح یمن آزمایش شد ، برای اهداف طولانی مدت ساخته شده است. اما به گفته ی حسن هانی زاده بعید است که هدف نهایی استفاده از آن در واقع برای مجتمع های هسته ای ایران باشد. حسن هانی زاده می گوید:

در زمینه ی حوادث اخیر در شبه جزیره ی عربی ، در خاور میانه نیروهای ائتلاف مختلط رشد می کنند: ایالات متحده ، اسرائیل و عربستان سعودی. کارشناس محترم ما تاکید می کند که هدف ائتلاف نامبرده این است که ایران را به جنگی نا خواسته بکشانند. حسن هانی زاده خاطرنشان می کند: " این تحریکی است برای آنکه موضع ایران را در منطقه تضعیف کرده و آنرا به سمت اقدامات نادرست بکشانند. " اما ایران مراقب است. حسن هانی زاده می گوید:

یمن
Sputnik
یمن

مرتبط:

عربستان تجهیزات نظامی خود را به مرز یمن اعزام می کند
یمن در اتش و خون
یک جنگنده مراکش در یمن ناپدید شد
به کاخ ریاست جمهور یمن حمله هوایی شد
آتش بس موقت در یمن انجام خواهد شد
برچسب:
حوثی ها, ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک