06:07 19 نوامبر 2018
باربشردوستانه ایران برای یمنی ها

بار بشردوستانه ایران برای یمنی ها

© Sputnik / Stringer
ایران
دریافت لینک کوتاه
مارینا الشعلان
0 04

محاصره ی یمن توسط عربستان سعودی و ممنوعیت ارسال کمک های بشر دوستانه ایرانی ، بدون پاسخ نخواهد ماند

حسین امیرعبداللهیان ، معاون عربی و آفریقایی  وزارت امور خارجه ی ایران بیان داشت که محاصره ی یمن توسط عربستان سعودی و ممنوعیت ارسال کمک های بشر دوستانه ایرانی ، بدون پاسخ نخواهد ماند.

دلیل دیگری برای وخیم شدن روابط تیرو تار عربستان سعودی و جمهوری اسلامی ایران این بود که جنگنده های نیروی هوایی پادشاهی فضای هوایی یمن را بسته اند (از جمله بر روی شهر صنعا) ، و همچنین به هواپیماهای ایرانی اجازه نمی دهند که بار کمک های بشر دوستانه را به مردم یمن برسانند، کسانی که در بحبوحه ی درگیریهای مسلحانه بوده اند.

ایران می خواهد چه کمک های بشر دوستانه ای را به یمن بفرستد؟ تهران قصد دارد به این عمل نیروی هوایی عربستان چطور پاسخ دهد؟ حسن هانی زاده ، سردبیر خبرگزاری ایرانی MehrNews ، تحلیل گر سیاسی و کارشناس مسائل خاور میانه در مصاحبه ای با مارینا الشعلان خبرنگار رادیو اسپوتنیک چنین می گوید:

به گفته ی آقای عبداللهیان ، تهران هر گزینه ای برای حمایت از ملت یمن را بررسی کرده و از همه ی امکانات برای ارسال فوری کمک های بشر دوستانه استفاده می کند و همچنین انتقال زخمی ها در نتیجه ی حمله ی سعودی ها را مد نظر دارد. و هر کاری می کند که در درگیری مسلحانه ی یمن مداخله نکند. حسن هانی زاده می گوید:

مرتبط:

دیپلمات موریتانیایی نماینده ویژه سازمان ملل متحد در یمن شد
دست کم 92 کشته در نتیجه درگیری وحملات هوایی جدید به یمن
سپاسگذاری لوکاشویچ از RT به خاطر کمک در خروج اتباع آمریکا از یمن
ایران طرح عمان برای حل و فصل بحران یمن را مثبت ارزیابی کرد
شاهزاده سعودی به هر خلبان به ازای بمباران یمن خودرو "بنتلی" هدیه می دهد
علی عبدالله صالح یمن را ترک کرد
برچسب:
حوثی ها, ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک