07:14 19 نوامبر 2018
برخوردی بین ناوگان عربستان سعودی و ایران در خلیج عدن نخواهد بود

برخوردی بین ناوگان عربستان سعودی و ایران در خلیج عدن نخواهد بود

© AP Photo / Nabeel Quaiti
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 44

نه کشتی نظامی ایرانی با بار تسلیحات به سمت سواحل یمن عازم شده اند

بر اساس اطلاعات خبرگزاری " عصر ایران" با استناد به منابعی از فرماندهی ناوگان دریایی آمریکا ، نه کشتی نظامی ایرانی با بار تسلیحات به سمت سواحل یمن عازم شده اند. آمریکا تاکید می کند که اگر این تسلیحات برای حوثی های یمنی باشد و کشتی های ایرانی در آب های حوزه ی یمن ظاهر شوند ، برخورد و درگیری با شرکت سعودی ها و ناوگان ایرانی بعید نیست.

این اطلاعات تاچه اندازه درست است؟ حسین شیخ الاسلام ، مشاور رئیس مجلس جمهوری اسلامی ایران ، به طور ویژه برای اسپوتنیک ، موضع رسمی مقامات ایران را شرح و توضیح می دهد:

حسن هانی زاده ، تحلیل گر سیاسی ، کارشناس مسائل خاور میانه  و سردبیر خبرگزاری ایرانی MehrNews نیز به نوبه ی خود در مصاحبه ای با اسپوتنیک ارسال کشتی های ناوگان دریایی جمهوری اسلامی ایران را به خلیج عمان رد نمی کند:

یادآور می شویم که ایالات متحده ی آمریکا در شب چهارشنبه ناو هواپیمابر Theodore Roosevelt و موشک بر Normandy  را به ساحل یمن فرستاد.

چه تهدیدات " شفافی"  آمریکا را در آب های منطقه ای یمن به وحشت می اندازد؟

آیا ایجاد مرکز دیگری از جنگ در خاور میانه ، که با حمایت مالی واشنگتن است تمامی شانس ها برای حمایت مستقیم آمریکا را دارد؟ ظالمانه است.

صباح زنگنه ، کارشناس مشکلات سیاست بین المللی و کشورهای خاور میانه و عضو کمیسیون مسائل دفاعی مجلس اول می گوید:

تقریبا سه شبانه روز است که عربستان سعودی فضای هوایی یمن را بسته نگه داشته است و کشورهای ائتلاف متحد عربی پایتخت یمن را از جانب خلیج عدن محاصره کرده اند. به عقیده ی تحلیل گر سیاسی حسن هانی زاده ، عربستان سعودی جدا حق بین المللی را نقض کرده و باید توسط دادگاه بین المللی تحت پیگرد قانونی قرارگیرد. و البته نه فقط برای این کار.  آقای هانی زاده می گوید:

مرتبط:

روحانی: عدم تعادل عربستان به خاطر ناکامی هایش باعث جنگ در یمن شد
کشته شدن یک مجری شبکه "یمن الیوم" بر اثر حمله هوایی به صنعا
هواپیماهای ائتلاف عربی به نزدیکی سفارت ایران در یمن حمله کردند
جنگ یمن قیمت نفت را بالا برد
عربستان از کانال سازمان ملل به یمن کمک می کند
شیعیان یمن برای مقابله مرزی آماده می شوند
برچسب:
حوثی ها, ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک