23:33 20 اکتبر 2021
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 53

دیروز خبرگزاری آناتولی ترکیه خبری منتشر کرد مبنی بر اینکه دور بعدی مذاکرات احیای توافق هسته‌ای میان تهران و اعضای باقی مانده در توافق، احتمالا پیش از پایان یافتن این ماه [اکتبر] در وین پایتخت اتریش برگزار خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تجارت نیوز، دیروز خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد که دور بعدی مذاکرات احیای توافق هسته‌ای میان تهران و اعضای باقی مانده در توافق، احتمالا پیش از پایان یافتن این ماه [اکتبر] در وین پایتخت اتریش برگزار خواهد شد این خبر قیمت دلار در بازار ارز را نزولی کرد.

با از دست رفتن حمایت ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان، انتظارات کاهشی در بازار دلار قوی تر شده است. میزان هیجان فروش در بازار ارز را می توان از میزان افت روزهای اخیر متوجه شد. قیمت دلار در ۲ روز کاری آخر خود نزدیک به ۶۰۰ تومان از ارزش خود را از دست داده و تا سطح ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان عقب نشینی کرده است.

با این حال، اسکناس آمریکایی از ابتدای پاییز به زیر محدوده ۲۷ هزار و ۴۵۰ تومان نرفته است. اگر امروز قیمت دلار به زیر محدوده یاد شده برود، قدم بعدی حمایت از این ارز محدوده ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان خواهد بود.

به گفته فعالان، دیشب در بازار پشت خطی به دلیل انتشار یک خبر، جو فروش در معاملات برجسته شد. دیروز خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از «منابع مطلع» گزارش داد که دور بعدی مذاکرات احیای توافق هسته‌ای میان تهران و اعضای باقی مانده در توافق، احتمالا پیش از پایان یافتن این ماه [اکتبر] در وین پایتخت اتریش برگزار خواهد شد. این خبر انتظارات آغاز دور جدید مذاکرات هسته ای و احتمال لغو تحریم‌ها را بالا برد.

در این میان، شماری از معامله گران عنوان می‌کردند که نوسان دلار در روز جاری به نوسان حواله درهم بستگی خواهد داشت. حفظ محدوده ۷ هزار و ۵۰۰ تومانی درهم می تواند افزایشی ها را در بازار ارز داخلی فعال کند.

 

مرتبط:

چطور قیمت نفت به بالای 80 دلار رسید؟
ورود میلیاردها دلار ارز ایرانی به ترکیه
هشدار بایدن: عدم افزایش سقف بدهی وضعیت ذخایر دلار آمریکا را تهدید می کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک