12:30 27 اکتبر 2021
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 130

رئیس جمهور ایران پس از اعلام عضویت ایران در سازمان همکاری های شانگهای گفت:با توجه به ظرفیت بزرگی که در قالب این سازمان ایجاد شده، همه وزارتخانه ها وظیفه دارند، ظرفیت‌های همکاری را شناسایی و در مسیر رشد اقتصادی کشور به کار بگیرند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، ابراهیم رئیسی در جلسه امروز هیات دولت با اشاره به عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای گفت: امروز نه تنها وزارت امور خارجه بلکه همه وزارتخانه‌ها مسوولیت و ماموریت دارند که از ظرفیت ایجاد شده، نهایت استفاده را در رونق و شکوفایی اقتصادی کشور بعمل بیاورند.

وی اظهار داشت: امروز با توجه به ظرفیت بزرگی که در قالب سازمان همکاری‌های شانگهای ایجاد شده، همه وزارتخانه ها وظیفه دارند، ظرفیت‌های همکاری را شناسایی و در مسیر رشد اقتصادی کشور به کار بگیرند.

رییس جمهور ایران در ادامه خاطر نشان کرد: امروز کشورهای عضو شانگهای نیز زمینه و بستر همکاری با ایران را از هر زمان دیگری مهیاتر می‌دانند و احساس می کنند می توانند همکاری‌های بهتر و بیشتری را با ایران رقم بزنند و در سخنان خود نیز بر تقویت و تعمیق سطح همکاری با تهران تاکید داشتند.

 رئیسی تسریع در فعال کردن بندر چابهار را مورد تاکید قرار داد و اظهارداشت: بندر چابهار دروازه ارتباط با کشورهای آسیایی و جهان است ، لذا شتاب در توسعه و بهره برداری آن، از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

مرتبط:

دستور رئیسی به وزارتخانه ها برای شناسایی ظرفیت های همکاری با سازمان شانگهای
گفتگو های جدی در شانگهای پیرامون افغانستان
واکنش محسن رضایی به عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای
سند عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای تایید شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک