06:15 28 اکتبر 2021
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 51

کانال سوئز طی سال مالی گذشته 5.84 میلیارد دلار در آمد داشته است، زیرا تعداد و تناژ کشتی های عبوری از کانال سوئز در نیمه اول سال 2021 به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

به گزارش اسپوتنیک، اسامه رابعه، رئیس اداره کانال سوئز اعلام کرده است که درآمد سالانه کانال سوئز 5.84 میلیارد دلار بوده و رکورد محسوب می‌شود.


براساس انتشاراتی از دفتر رابعه، تعداد و تناژ کشتی های عبوری از کانال سوئز در نیمه اول سال 2021 به میزان قابل توجهی افزایش یافته است که باعث رکورد درآمد شده است.

طبق آمار اداره کانال سوئز از ماه ژانویه تا ژوئن 2021، 9763 کشتی از آبراه اتصال دریای مدیترانه و دریای سرخ عبور کردند که 217 کشتی بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.
او گفت: ""درآمد کانال سوئز علیرغم چالش های مختلف در مدت اخیر افزایش چشمگیری داشته است. آمار حمل و نقل برای سال مالی 2020/2021 بالاترین درآمد سالانه در تاریخ کانال سوئز را با 5.84 میلیارد دلار ثبت کرده است."
به گفته  اسامه رابعه، افزایش تعداد کشتی های عبوری از کانال سوئز "با انعطاف پذیری بازاریابی و سیاست قیمت گذاری اداره کانال سوئز تسهیل شده است که این امر منجر به افزایش درآمد شده است".

مرتبط:

تانکری در کانال سوئز به گل نشست
ادعای شعبده باز اسرائیلی: من با قدرت ذهنم کانال سوئز را باز کردم
اعلام زمان تقریبی پایان تحقیقات در مورد چگونگی به گل نشستن کشتی در کانال سوئز
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک