16:38 04 اوت 2021
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 30

اظهارات یک سرمایه‌ گذار در بازار ارزهای مجازی باعث شده تا قیمت بیت کوین در ساعات گذشته افزایش یابد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از راشا تودی، امروز قیمت بیت کوین پس از روزها توانست از سد ۴۰ هزار دلار فراتر رفته و به بالای این رقم صعود کند.

دلیل این رشد اظهارات، پائول تودور جوینز بودکه یکی از سرمایه‌ گذاران افسانه‌ ای در این بازار به شمار می‌ رود. 

وی شب گذشته طی مصاحبه‌ ای با سی.ان.بی.سی گفت: من بیت کوین را به عنوان یک تنوع دهنده و تغییر در سبد دارایی‌ های خود دوست دارم.

همه از من می‌ پرسند که باید با بیت‌ کوین‌های خود چه کار کنم؟ تنها چیزی که من مطمئن هستم این است که من دوست دارم ۵ درصد از دارایی‌ ام طلا، ۵ درصد بیت کوین، ۵ درصد پول نقد و ۵ درصد کالای اساسی داشته باشم. 

وی در این مصاحبه ادامه داد: از نظر من خرید بیت کوین فقط یک روش بنیادی، چگونگی حفظ دارایی‌ هایم در گذر زمان است. من به بیت کوین به عنوان یک ثروت نگاه می‌ کنم. 

طی ساعات گذشته و در پی این اظهارات حتی بیت کوین توانست رقم ۴۰ هزار و ۷۱۶ دلار را هم لمس کند و نسبت به ۴۸ ساعت پیش رشد ۱۳ درصدی را به ثبت برساند. بیت کوین دیروز هم به خاطر اظهارات ایلان ماسک، که گفته بود ممکن است با استفاده از انرژی‌ های پاک در استخراج بیت کوین روند فروش خودروهای تسلا به این ارز را از سر گیرد، رشد خوبی را به ثبت رسانده بود. 

به طور کلی از ابتدای سال جاری تاکنون بیت کوین نوسانات سنگینی را تجربه کرده به گونه‌ ای که امسال را با ۲۹ هزار دلار شروع کرد و  حتی رقم ۶۵ هزار دلار را هم دید، اما در ماه می به ۳۰ هزار دلار سقوط کرد و حالا به ۴۰ هزار دلار بازگشته است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک