10:01 17 ژوئن 2021
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 140

برنامه زیردریایی هسته ای کلاس ویرجینیا 166 میلیارد دلاری نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا با مشکلات زیادی روبرو است که می تواند منجر به تأخیر ناخواسته در حمل زیردریایی شود.

به گزارش اسپوتنیک، بلومبرگ با اشاره به گزارش نهاد نظارتی کنگره آمریکا اعلام نمود که اخلال در تأمین زیردریایی های هسته ای آمریکا ده ها میلیارد دلار خسارت دارد.

دیوان محاسبات ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که زیردریایی هسته ای نسل چهارم در حال حاضر گران تر از حد انتظار پیش می رود و به دلیل چندین عامل این اتفاق افتاده است. به عنوان مثال کرونا که باعث کندی تولید در سال 2020 شده است و همچنین مشکلات داخلی برای شرکت های تولیدی General Dynamics و صنایع هانتینگتون اینگالز را به وجود آورده است.

خاطرنشان می شود که تاخیرهای موجود در اجرای زیردریایی های بلوک 4 ویرجینیا نیز روند را کند می کند. براساس گزارش ها، از فوریه تا آگوست سال 2020، "زمان تحویل هشت از ده زیردریایی بلوک 4 باقی مانده به طور متوسط ​​چهار ماه به تعویق افتاده است."

نمایندگان نیروی دریایی آمریکا افزایش هزینه های اجرای برنامه را برای تأخیر در تأمین اصلاح قبلی زیردریایی ها اعلام نموده اند. به گفته آنها، این امر باعث افزایش حجم کار در شرکت ها شده است. این امر به نوبه خود منجر به جذب کارمندان جدید و کم تجربه در این پروژه شده است، زیرا هم تأمین کنندگان و هم سازندگان کشتی مشکلات کارکنان را در میان بیماری همه گیر بسیار زیاد ارزیابی نموده اند.

مرتبط:

کارشناس امریکایی زیردریایی های روسی را ویرانگران شهرها نامید
آغاز ساخت زیردریایی‌های سبک و نیمه سنگین در ایران
زیردریایی های آلمانی به دستگاه های ناوبری روسی مجهز هستند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک