11:49 19 اکتبر 2021
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 12

شرکت تحلیل داده‌های نفتی اویل‌اکس در گزارش جدید خود اعلام کرد واردات نفت خام چین در ماه آوریل ۱۱ درصد سقوط کرده و به ۱۰.۴۱ میلیون بشکه در روز رسیده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل ازمهر، اویل‌اکس اعلام کرد در حالی که واردات نفت چین در ماه آوریل کاهش یافته است داده‌های مربوط به ماه مارس اصلاح شده و نشان می‌دهد که واردات نفت چین در آن ماه با جهشی ۵ درصدی نسبت به مارس ۲۰۲۰ همراه بوده است.

در ماه مارس و قبل از آغاز فصل تعمیر و نگهداری پالایشگاه‌ها، واردات نفت خام چین به ۱۱.۶۹ میلیون بشکه در روز رسید. با اینکه واردات این ماه به طور قابل‌توجهی نسبت به سال گذشته بالاتر بود اما نسبت به ماه فوریه که میانگین واردات در آن به ۱۱.۷۳ میلیون بشکه در روز رسید، پایین‌تر بود.

کارشناسان اویل‌اکس می‌گویند باید در ماه جاری انتظار داشته باشیم واردات نفت خام چین از این هم کمتر شود چراکه پالایشگاه‌های نفت این کشور با پر کردن انبارهای ذخیره خود آماده آغاز تعمیرات و نگهداری هستند.

یادآور می شود قیمت نفت خام در جهان دیروز جمعه پس از کاهش در معاملات دیروز اندکی افزایش پیدا کرد.

کارشناسان می گویند خطر ظاهر شدن انواع جدید ویروس کرونا در هند ، باعث دلسرد شدن فعالان بازار نفت می شود اما با این حال  تضعیف دلار آمریکا از سقوط قیمت ها جلوگیری می کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک