اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 21

بیت کوین تنها چند روز پس از رسیدن به رکورد دیگری شاهد سقوط چشمگیر بیش از 15 درصدی بود، بزرگترین سقوط در هفته های گذشته.

به گزارش اسپوتنیک، رمز ارز بیت کوین تا 7 صبح به وقت گرینویچ با کاهش 9.72٪ به 56،074 دلار رسید ، پس از آن با 15.1٪ کاهش به 51707.51 دلار رسید. ارزهای دیجیتال دیگر نیز با رنگ قرمز معامله می شوند. اتریوم دومین رمزارز مشهور جهان نیز با بیش از 10 درصد کاهش به 2216 دلار رسید. ریپل نیز با سقوط 20 درصدی به 1.35 دلار کاهش یافت.

هفته گذشته، بیت کوین پیش از آغاز معامله در بورس ارزهای رمزنگاری شده به بالاترین رکورد خود و به 64870 دلار رسید. ارزش بازار ارزهای رمزنگاری شده در جهان پس از افزایش بیش از 800٪ در سال گذشته، به 1 تریلیون دلار رسید.

اندکی پس از آنکه بانک مرکزی ترکیه استفاده از ارزهای رمزپایه و دارایی های رمزنگاری شده برای خرید کالاها و خدمات را ممنوع کرد، بیت کوین ضرر 4 درصدی خود را که در اوایل این هفته ثبت شده بود، افزایش داد. به گفته تنظیم کنندگان مالی، استفاده از ارزهای دیجیتال باعث خسارت "جبران ناپذیر" و خطرات معاملاتی می شود.

گزارش شده است که آخرین سقوط ممکن است ناشی از حدس و گمانی باشد که خزانه داری ایالات متحده در حال برنامه ریزی برای سرکوب اقدامات پولشویی از طریق دارایی های دیجیتال است.

مرتبط:

انهدام شبکه قاچاق بیت کوین در تهران
بهای بیت کوین رکورد تاریخی زد
تبدیل خانه‌ای در تهران به مزرعه بیت‌کوین
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک