07:20 06 اوت 2021
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 70

تفاهمنامه ایجاد کنسرسیوم صادرات به اوراسیا به امضا رسید که براساس آن برنامه‌ ریزی برای صادرات به کشورهای اوراسیا در دستور کار تولیدکنندگان صنعتی قرار می گیرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، تفاهم نامه ایجاد کنسرسیوم صادرات به اوراسیا در مراسمی در شهرک صنعتی قرچک به امضا رسید و بر اساس آن برنامه ‌ریزی برای صادرات به کشورهای اوراسیا در دستور کار تولیدکنندگان صنعتی قرار می ‌گیرد و با توجه به آزاد شدن تعرفه صادراتی به اوراسیا در ۱۴۰۱ این تفاهم نامه زمینه تحقق این هدف‌ گذاری را فراهم خواهد کرد.

حسین افشار رئیس اتحادیه صادرکنندگان مبلمان منزل اداری در این مراسم گفت: طی سالیان گذشته تولید برای صادرات و تلاش برای ارز آوری از صنایع مختلف پیگیری شده است و توان تولید و صادرات در بسیاری از صنایع کشور وجود دارد.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت دیپلماسی خارجی برای افزایش صادرات عنوان کرد: کنسرسیومی برای صادرات ایجاد می ‌شود که با توجه به آزاد شدن تعرفه‌ های تجاری برای صادرات به اوراسیا این فرصت برای تولیدکنندگان داخلی نیز وجود خواهد داشت تا تولیدات کیفی خود را که از نظر قیمت و کیفیت قابل رقابت هستند را به کشورهای حوزه اوراسیا صادر کنند.

علیرضا نوری عضو انجمن نساجی نیز در این مراسم گفت: تولیدکنندگان داخلی اکنون در بسیاری از تولیدات از جمله پارچه مورد نیاز صنعت مبلمان به پیشرفت ‌های چشمگیری دست یافته ‌اند و محصولات تولیدی آنها علاوه بر تأمین نیاز داخلی قابلیت صادرات به کشورهای مختلف از جمله ترکیه و عراق را پیدا کرده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک