06:56 17 آوریل 2021
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 142

یکی از اقتصاددان "بَنک آو آمریکا"، بزرگترین بانک آمریکا می‌گوید اقتصاد چین شانس خوبی دارد که تا سال ۲۰۳۵ دو برابر شده و در این مسیر با عبور از اقتصاد آمریکا به بزرگترین اقتصاد جهان تبدیل شود.

به گزارش اسپوتنیک، هلن کیائو، رئیس بخش اقتصاد آسیا در دپارتمان تحقیقات بین‌الملل بَنک آو آمریکا گفت: برخی اقدامات اصلاحی به اقتصاد چین کمک خواهد کرد که به این هدف دست یابد.

کیائو اضافه کرد: علاوه بر دو برابر شدن سایز اقتصاد چین، اقتصاد این کشور در سال مالی ۲۰۲۷-۲۰۲۸ از اقتصاد آمریکا جلو خواهد زد و بزرگترین اقتصاد جهان خواهد شد.

پیش از این رئیس‌جمهور چین، شی‌جینپینگ در ماه نوامبر اعلام کرده بود امکان این وجود دارد که تا سال ۲۰۳۵ سرانه درآمد از ملی از تولید ناخالص داخلی را دو برابر کنیم.

کیائو می‌گوید: دو برابر شدن تولید ناخالص داخلی چین نیازمند این است که در ۱۵ سال آینده اقتصاد این کشور به طور میانگین ۴.۷ درصد رشد داشته باشد. ما معتقدیم که چین می‌تواند به این هدف دست پیدا کند.

یاداور می شود بَنک آو اَمِریکا به انگلیسی: (Bank of America) شرکت خدمات مالی و  بانکداری آمریکایی و چندملیتی است، که هم‌اکنون به‌عنوان بزرگترین بانک ایالات متحده آمریکا شناخته می‌شود

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک