01:24 25 سپتامبر 2021
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 44

قطر، صادرکننده اصلی گاز مایع در جهان (LNG) و رقیب روسیه در بازار انرژی، یک پروژه بزرگ برای افزایش تولید گاز جهت صادرات به اروپا را طراحی کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ، پروژه جدید گازی به قطر این امکان را می دهد به سلطه جهانی در تأمین این نوع سوخت تبدیل شود.

در دهه گذشته، تولید LNG در ایالات متحده آمریکا، استرالیا و سایر کشورها رشد کرده است، در حالی که قطر ظرفیت خود را افزایش نداده است. اکنون این کشور پادشاهی قرار است بزرگترین پروژه گسترش LNG جهان را برای حفظ مقام نخست خود در این صنعت ادامه دهد. سرمایه گذاری فقط در کارهای ساختمانی این پروژه حدود 13 میلیارد دلار خواهد بود. پیش بینی می شود هزینه کل این پروژه تقریباً 29 میلیارد دلار باشد.

قطر قصد دارد ظرفیت تولید را 43 درصد افزایش دهد. اگر اکنون قطر به طور متوسط ​​حدود 77 میلیون تن گاز طبیعی مایع در سال تولید می کند، پس از گسترش این پروژه، این رقم به 110 میلیون خواهد رسید. بخشی از حجم گاز تولید شده به اروپا، که بازار اصلی مواد اولیه روسیه است، اختصاص یافته شده است. پیش بینی می شود که اولین گاز این پروژه بزرگ در سه ماهه چهارم سال 2025 تولید شود. قطر در نظر دارد تا سال 2027 این پروژه را به طور کامل تکمیل کند. قطر در همان تاریخ قصد دارد تولید LNG را به 126 میلیون تن در سال برساند.

سال گذشته، قطر 5/26 درصد از کل گاز مایع در جهان را تولید نمود. استرالیا کمی کمتر (تقریباً 26 درصد) در رده دوم قرار گرفت و پس از آن ایالات متحده (14.7 درصد) قرار گرفت. براساس اطلاعات بلومبرگ، روسیه با کمتر از 10 درصد در مکان چهارم قرار گرفت.

شرکت دولتی نفت قطر Qatar Petroleum از اتخاذ تصمیم مربوط به توسعه بزرگترین پروژه جهانی برای تولید گاز مایع خبر داده است.

 

مرتبط:

ایران در تولید گاز از قطر جلو زد
آغاز نشست مجمع صادرکنندگان گاز در قطر
قطر و روسیه بر آمادگی خود برای همکاری در بازار گاز تاکید کردند
سرنوشت گاز قطر با ایران گره خورده
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک