17:18 27 فوریه 2021
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 80

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: با انجام محاسبات مانورینگ براساس طول و ابعاد شناور برای نخستین بار شناوری با ظرفیت ۴۰ هزار تن و آبخور ۱۱.۲۰ در بندر شهید باهنر پهلو دهی شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، حمیدرضا محمدحسینی تختی مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مولفه‌ هایی نظیر پهلودهی کشتی با تناژ بالا بر اساس شرایط محیطی و مبتنی بر محاسبات مانورینگ در حوضچه و کانال ‌های دسترسی و برنامه ‌ریزی در جهت استفاده حداکثری از ظرفیت ‌های بندر شهید باهنر همواره مورد توجه بوده است. 

وی افزود: این مهم با انجام محاسبات دقیق مانورینگ بر اساس طول و ابعاد شناور محقق و برای اولین بار کشتی ۴۰ هزار تنی با آبخور ۱۱.۲۰ در این بندر پهلودهی شد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: تا پیش از این شاهد پهلوگیری کشتی‌ هایی با ظرفیت ۳۵ هزار تن و آبخور ۱۰.۵ در این بندر بوده‌ ایم که پهلودهی این شناور با ریسک ‌پذیری علمی و هوشمندانه، خروجی و نتایج مثبتی را در جهت پذیرش کشتی‌ ها با تناژ بالا فرا رویمان قرار داد.

وی پهلودهی، بارگیری و خروج موفق ‌آمیز این شناور را نقطه عطفی در ۵۰ سال تجارت دریا برد این بندر دانست و گفت: با محاسبات دقیق عملیاتی و فنی همچنین مشارکت بخش خصوصی؛ نرم بارگیری ۴۰ هزار تن کالای صادراتی نیز کمتر از ۸ روز در کشتی یاد شده محقق شد.

بندر شهید باهنر با برخورداری از ۱۲ پست اسکله بعنوان یک بندر چند منظوره توانایی پذیرش انواع کشتی ‌های جنرال کارگو، رورو، مسافر، فله، تانکرهای نفتی و شناورهای کوچک را به طور همزمان دارا است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک