17:10 27 فوریه 2021
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 122

بزرگترین تولیدکننده نفت آمریکا - اکسون موبیل - برای اولین بار در 40 سال گذشته ضرر دید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ، امسال حجم معاملات شرکت اکسون موییل به میزان 22.4 میلیارد دلار رسید. درآمد در سال 2020 با کاهش 30.7 درصدی به 46.5 میلیارد دلار رسید.

این آژانس خاطرنشان می کند که این شرکت میلیاردها دلار ضرر به خاطر شیوع ویروس کرونا و کاهش تقاضای نفت و همچنین به دلیل استهلاک دارایی های موجود در بخش گاز شیل متحمل شده است. به نوبه خود، شرکت ExxonMobil به سرمایه گذاران اطمینان داده است که به پرداخت سود سهام خود ادامه می دهد تا جایی که بتواند این ضررها را جبران کند.

بی پی، یکی دیگر از غول های نفتی نیز وضعیت بهتری ندارد و برای اولین بار در ده سال گذشته سال را با ضرر پایان می دهد. تولید نفت توسط این شرکت در سال 2020 به میزان 8.1 درصد کاهش یافته و به 3.47 میلیون بشکه در روز رسیده است. درآمد این غول برای سال 35 درصد کاهش یافت (به 180.37 میلیارد دلار).

در اوایل ماه فوریه، مشخص شد که دو شرکت شورون و اکسون موبیل در حال مذاکره در مورد ادغام بودند. در حال حاضر اکسوون و شورون به ترتیب 190 و 164 میلیارد دلار در بازار سرمایه دارند و اگر این ادغام صورت گیرد بزرگترین ادغام در تاریخ است. اما اکنون مذاکرات متوقف شده است.

مرتبط:

رکورد کمترین درآمد پالایشگاه‌های نفت آمریکا
ظریف: در موضوع نفت با آمریکا همکاری می‌کنیم اما درباره اسرائیل نه
چین در بازار نفت از آمریکا پیشی می گیرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک