06:15 26 ژانویه 2021
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 03

قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۵ و ۲۵ دقیقه امروز (چهارشنبه، دهم دی‌ماه) با ۱۹ سنت افزایش به ۵۱ دلار و ۲۸ سنت و قیمت شاخص نفت خام سبک دبلیوتی‌آی آمریکا با ۲۹ سنت افزایش به ۴۸ دلار و ۲۹ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر  ، قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت روز سه‌شنبه (نهم دی‌ماه) ۵۱ دلار و ۹ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۴۸ دلار بود.

قیمت نفت امروز افزایش یافت، زیرا بسته کمک‌های مالی مربوط به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا تصویب و کاهش ذخیره‌سازی نفت خام آمریکا نیز سبب افزایش امید به بهبود تقاضا شد.

استفان اینز، استراتژیست ارشد بازار مؤسسه آکسی‌تریدر در این باره گفت: قیمت‌های نفت با افت ناگهانی ارزش دلار و سرانجام با کاهش ذخیره‌سازی نفت آمریکا افزایش یافت.

این در حالی است که چندی پیش  آژانس بین المللی انرژی (IEA)   اعلام کرد اگر میزان مصرف نفت در چین افزایش نیابد ، مازاد نفت در بازار جهانی ممکن است در سال 2021 نسبت به پایان سال 2019 به میزان  0.6 میلیون بشکه  افزایش یافته و در نتیجه سطح تقاضا پایین بیاید.

پیش از این ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه پیش بینی کرده بود که نفت به عنوان منبع انرژی در آینده به تدریج فراموش شود . طبق پیش بینی های وی، در پنج سال آینده تقاضا برای نفت سالانه 1 درصد رشد می کند و سپس هرسال به میزان 0.1 درصد کاهش می یابد.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک