14:53 20 ژانویه 2021
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 35

ایلان ماسک مدیرعامل تسلا در توییتر شخصی خود نوشت که پیش از این پیشنهاد خرید تسلا را به مدیرعامل اپل داده است اما او در جلسه مذاکره حاضر نشده است.

به گزارش اسپوتنیک، ایلان ماسک بنیانگذار تسلا در توییتر شخصی خود نوشت پیش از این پیشنهاد خرید تسلا را به مدیرعامل اپل داده است اما او حتی در جلسه مذاکره حاضر نشده است.

 مدیر عامل تسلا، روز سه‌شنبه در توییتر خود نوشت: «در تاریک‌ترین روزهای کار بر روی برنامه مدل 3، من با تیم کوک (مدیرعامل اپل) تماس گرفتم تا در مورد احتمال فروش تسلا به اپل با قیمتی یک دهمِ ارزش فعلی‌ با یکدیگر گفتگو کنم. او از شرکت در جلسه خودداری کرد.»

روز دوشنبه رویترز نیز از برنامه اپل برای ساخت موتر بدون راننده تا سال 2024 خبر داد.

 هرچند شایعه ورود اپل به بازار خودرو از سال 2015 به صورت مداوم به گوش می‌رسد اما خبر اخیر رویترز، این شایعات را دوباره تازه‌ کرد.

تسلا و اپل به عنوان دو غول حوزه فن‌آوری اطلاعات، همواره برای استعدادیابی در سیلیکون‌ولی و حتی خارج از آن با هم رقابت جدی داشته‌اند. در سال 2015، ماسک، شرکت اپل را قبرستان تسلا نامید و گفت: «اگر در تسلا موفق نشوید، مجبورید بروید و برای اپل کار خواهید کرد.»

گفتنی است که سرمایه ماسک به وضعیت خوب  شرکت تسلا بستگی دارد. مدیر عامل تسلا حقوق منظمی دریافت نمی کند، هزینه کار وی توسط گزینه های سهام تعیین می شود.  ماسک باید به دو هدف دست یابد که یکی مربوط به ارزش بازار تسلا و دیگری مربوط به درآمد و سود شرکت تا بتواند حقوق خود را بالاتر ببرد.

مرتبط:

ویدئوی انفجار فضاپیمای ایلان ماسک در جریان آزمایشات منتشر شد
ایلان ماسک: اولین انسان ۶ سال دیگر بر روی مریخ پا می گذارد
تردید فوربس در میزان ثروت ایلان ماسک
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک