اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 110

کارشناسان می گویند که بسته شدن دسترسی داکوتا در آمریکا، موجب از بین رفتن میدان باکنن به عنوان یکی از منابع اصلی هیدروکربن های شیل در ایالات متحده می شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ، مقامات قضایی آمریکا به دلیل نقض محیط زیست تصمیم به بستن خط لوله Dakota Access گرفتند. این تصمیم باید قبل از 5 اوت اجرا شود. 


کارشناسان می گویند که بسته شدن دسترسی داکوتا ، موجب از بین رفتن میدان باکنن در داکوتای شمالی ، یکی از منابع اصلی هیدروکربن های شیل در ایالات متحده می شود. نفت تولید شده در اینجا فقط از طریق این خط لوله عبور می کند.
براساس این گزارش، تولید نفت در این میدان به ایالات متحده اجازه داده است تا بزرگترین تأمین کننده نفت شیل در جهان شود. با این حال ، با توجه به گسترش ویروس کرونا و در نتیجه کاهش تقاضای سوخت ، تولید به میزان قابل توجهی به میزان 500 هزار بشکه نفت در روز کاهش یافته است. علاوه بر این حوضه پرم در تگزاس ، که در آن تولید نفت ارزان تر بود، رقیب جدی این شرکت محسوب می شود.
هنوز تاریخ دقیقی از تعلیق خط لوله مشخص نشده است. روند بررسی محیط زیست می تواند مدت زیادی طول بکشد و تا سال 2021 ادامه یابد.
طبق گزارش آنایزهای شیل پلت فورم ، ایالات متحده خطر از دست دادن تا یک سوم از تولید شیل را دارد. به همین دلیل ، کارشناسان کاهش رکورد تعداد دکل های حفاری عملیاتی را تا 318 دکل تخمین می زنند.

مرتبط:

جهانگیری: آمریکا نتوانست صادرات نفت ایران را متوقف کند
آمریکا نفت سوریه را قاچاقی به عراق منتقل می کند
آینده ای تاریک برای نفت شیل آمریکا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک