13:14 23 سپتامبر 2020
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 60

نقیب ساویریس ، میلیاردر مصری و بنیانگذار شرکت Orascom Telecom Holding پیش بینی کرد قیمت نفت به بشکه ای 50 تا 60 دلار و پس از یک سال و نیم به بشکه ای 100 دلار افزایش یابد.

به گزارش اسپوتنیک، این میلیاردر مصری در مصاحبه با  CNBC خاطرنشان کرد: عربستان سعودی و روسیه جنگ قیمت ها را برای از بین بردن صنعت نفت شیل ایالات متحده آغاز کردند. به اعتقاد وی ، این ضربه ای به  صنعت نفت شیل بود که در نهایت باید به افزایش سریع قیمت نفت منجر شود. ساویریس افزود: به دلیل کاهش مصرف ، حتی اگر در صورت موفق بودن توافق اوپک پلاس در ماه مارس هم قیمت نفت هدر هرحال سقوط می کرد.

علاوه بر این ، میلیاردر مصری فرصت های بسیاری را در صنعت هواپیمایی و همچنین در بخش های گردشگری ، مهمان نوازی و خدمات اینترنتی می بیند. به گفته وی ، امروزه در صورتی که فقط حاضر باشید بخش عمده بدهی های یک شرکت هواپیمایی را بپردازید،  می توانید را به قیمت فقط یک دلار آنرا خریداری کنید.

اول ماه مه ، توافق اوپک پلاس در مورد کاهش تولید نفت به میزان 9.7 میلیون بشکه در روز به اجرا درآمد. در این رابطه روسیه و عربستان سعودی بیشترین تعهدات را بر عهده خود گرفتند. میزان کاهش تولید از سوی سایر کشورهای بزرگ نفتی،  هنوز مشخص نیست.

پیش از این گزارش شده بود که در تگزاس ، بزرگترین منطقه نفتی آمریکا از کاهش تولید نفت امتناع ورزیده اند . برعکس ، تعدادی از محدودیت ها در زمینه افتتاح چاه های جدید نفت  برای شرکت های محلی برداشته شده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک