03:35 25 فوریه 2021
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2831)
0 50

ثروتمندترین افراد جهان روز دوشنبه به دلیل نگرانی از ویروس، در بورس سهام مبلغ 139 میلیارد دلار از دست داده اند که این باعث ضربه زدن به اقتصاد جهانی خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ، هنگامی که بلومبرگ شروع به انجام چنین مشاهداتی کرد، دریافت که این بزرگترین ضرر مالی از سال ۲۰۱۶ برای افراد از رتبه بندی بلومبرگ است.

بنابراین، برنارد آرنو مدیرعامل گروه شرکت های مویت هنسی و لوئیز ویتون و مدیر عامل آمازون جف بزوس، هر کدام بیش از ۴.۸ میلیارد دلار از دست دادند.

آمانسیو اورتگا مالک زارا چهار میلیارد باخت، در حالی که مارک زاکربرگ ۳.۴۸ میلیارد از دست داده است. دارایی ۱۰ میلیاردر برتر باقی مانده حدود ۲.۳ میلیارد حداقل کاهش یافت.

در پایان معاملات روز دوشنبه، شاخص های سهام ایالات متحده بیش از ۳ درصد کاهش یافت. سرمایه گذاران نگران شیوع کرونا ویروس هستند، زیرا اقدامات شیوع و قرنطینه خطراتی را برای اقتصاد چین و جهان به همراه دارد.

پکن سازمان بهداشت جهانی را از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در ووهان در تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۹ مطلع کرد. مشخص شد که عامل ایجاد کننده یک ویروس جدید است. سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را یک فوریت اضطراری بین المللی تشخیص داده است.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2831)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک