02:59 25 فوریه 2021
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 47

روسیه در ماه اکتبر 2019 یکی از بزرگترین صادرکنندگان نفت و محصولات نفتی به آمریکا بوده است.

به گزارش اسپوتنیک، گزارش های اداره اطلاع رسانی وزارت انرژی آمریکا در دوره بین ماه های ژانویه و نوامبر سال گذشته میلادی نشانگر این امر است.

طبق این گزارش ها ، روسیه پس از کانادا دومین صادرکننده انرژی به ایالات متحده شده است . در ماه اکتبر ، واشنگتن 136.5 میلیون بشکه نفت و سوخت از  کانادا خریداری کرد. روسیه 20.9 میلیون بشکه نفت را به ایالات متحده تحویل داده است. در مکان سوم مکزیک (17 میلیون بشکه) و در مکان چهارم عربستان سعودی (13.7 میلیون بشکه) قرار دارد.

اما در ماه نوامبر ، مکزیک از این لحاظ بر روسیه غلبه کرده  و 21.2 میلیون بشکه نفت به ایالات متحده صادر کرده است. واشنگتن در این دوره  19.2 میلیون بشکه نفت از روسیه خریداری کرد.

به گفته تحلیلگران موسسه  Caracas Capital ، درماه  اکتبر سال 2019 میزان صادرات انرژی روسیه به ایالات متحده به یک رکورد طی 8 سال گذشته برای مسکو تبدیل شد. خاطرنشان می شود که محصولات نفتی بخش اعظم صادرات انرژی روسیه به ایالات متحده را تشکیل می دهد. کارشناسان توضیح دادند که در اکتبر 2019 صادرات نفت روسیه به آمریکا  2.5 برابر (در مقایسه با آغاز سال) افزایش یافته و به 16 میلیون بشکه رسید.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک