04:36 20 اکتبر 2020
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 161

دستیار رئیس جمهور روسیه از توسعه سیستم پیام‌رسانی مالی روسیه و ایران به منظور جایگزین سوئیفت در پرداخت‌های میان دو کشور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، یوری اوشاکوف، دستیار ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در جمع خبرنگاران گفت: روسیه و ایران در حال توسعه سیستم پیام‌رسانی مالی روسی و سپام ایرانی به عنوان یک جایگزین SWIFT  برای پرداخت‌ها به منظور محافظت از تحریم‌های کشور ثالث هستند.

اوشاکوف اظهار داشت: به منظور محافظت از روابط تجاری و اقتصادی دو جانبه در برابر تحریم‌های کشورهای ثالث، اقداماتی برای گسترش تسویه حساب‌های مستقیم، استفاده از ارزهای ملی، برقراری تعامل بین سیستم پیام‌رسانی مالی روسیه و سپام ایران به عنوان گزینه جایگزین SWIFT برای انجام پرداخت‌ها در حال انجام است.

روابط ایالات متحده و ایران پس از خروج آمریكا از توافق هسته‌ای با تهران رو به وخامت گذاشت. ایران در پاسخ به خروج آمریکا از برجام اجرای چندین ماده از توافق هسته‌ای را به حالت تعلیق درآورد. علاوه بر این، ایالات متحده مجددا تحریم‌هایی را علیه مقامات و شرکت‌های ایرانی اعمال کرد. اعضای اروپایی برجام قصد خود حفظ این توافق اعلام کرده‌اند.

گفتنی است که سامانه پیام‌رسانی مالی الکترونیکی سپام به‌منظور الکترونیکی کردن مراودات بانکی و ایجاد زیرساخت یکپارچه خدمت رسانی توسط بانک مرکزی ایران راه‌اندازی شده‌ است.

 

مرتبط:

واکنش روسیه به اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران
اظهار نظر وزارت خارجه روسیه درباره راه اندازی سانتریفیوژهای ایران
روسیه و ایران در صدر فهرست کشورهای خطرناک برای آمریکا
دوستی ایران و روسیه: صنعت راه آهن+ داده نمایی
نتانیاهو: دوستی با ایران برای روسیه خطرناک است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک