13:52 06 ژوئیه 2020
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
170

شرکت هوآوی از قرار گرفتن نام این شرکت در لیست سیاه دونالد ترامپ به دادگاه امریکایی شکایت نمود.

به گزارش اسپوتنیک، شرکت چینی هوآوی شکایتی را به دادگاه امریکایی ارائه کرده است، زیرا اقدام ترامپ فروش تجهیزات مخابراتی این شرکت را در ایالات متحده را محدود و ممنوع نموده است. 

این شرکت با ارائه شکایتی به دادگاهی در ایالات متحده امریکا از قاضی خواسته تا مشخص کند آیا اقدامات اجرایی برای جلوگیری از همکاری هوآوی با دولت امریکا، مطابق بر مفاد قوانین امریکا هست یا خیر؟ 

مدیر امور حقوقی شرکت هوآوی اعلام کرد که ایالات متحده روش خطرناکی را بر علیه این شرکت آغاز کرده و ممکن است در آینده هر صنعت، شرکت یا مشتری هدف تحریم های امریکا قرار بگیرد و لذا باید با آن مقابله شود.

گفتنی است، امریکا به بهانه جاسوسی سایبری این شرکت مانع از فعالیت های آن در خاک این کشور و دهها کشور دیگر جهان شده است. هواوی بارها این اتهامات را تکذیب کرده است. 
در هفته‌های اخیر جنگ تجاری امریکا و چین بسیار وخیم‌تر شده و بعد از افزایش تعرفه‌های مربوط به اجناس ساخت این دو کشور، دونالد ترامپ شرکت هواوی را در لیست سیاه وزارت تجارت امریکا قرار داد ، یعنی شرکت‌های امریکایی بدون اخذ مجوز نمی‌توانند با هواوی همکاری داشته باشند. اما در این میان، دولت چین برای تلافی این تصمیم، شرکت اپل را تحریم نمی‌کند. 

پیش از این در خبرها آمده بود که، کاربران چینی تصمیم گرفتند به اقدام آمریکا در ارتباط با شرکت های چینی ، درخواست تحریم محصولات اپل را مطرح نمایند. در شبکه اجتماعی Weibo کابران فعالیت گسترده ای را آغاز کردند که در آن آیفون را با گوشی های هوآوی مقایسه کرده و مزیت های این برند چینی را یادآوری می کنند. بسیاری از کاربران آمادگی خود را برای تغییر گوشی هایشان از آیفون به هوآوی اعلام کرده اند. 

مرتبط:

هوآوی قصد دارد سیستم عامل خود را در پاییز ارائه کند
آمریکا ، مجوز هوآوی را پس داد
انتقام برای هوآوی، فروش آی فون در چین ممنوع شد
متخصصان توضیح دادند که چرا آمریکا به بازداشت مدیر مالی هوآوی نیاز داشت
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک