اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 20

خوش بین بودن به نتایج مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین، سرمایه داران را از بازار طلا به بازارهای دیگر سوق داد و قیمت طلا دچار کاهش شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، خوش بینی به نتیجه مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین باعث شد تا سرمایه گذاران به فکر حضور در بازارهای پرریسک بیفتند و قیمت طلا کاهش پیدا کرد، هرچند توقف روند افزایش نرخ بهره در آمریکا موجب شد تا قیمت طلا در مسیر ثبت دومین افزایش هفتگی باقی بماند. قیمت هر اونس طلا امروز با 0.3 درصد کاهش به 1316 دلار و 95 سنت رسید. قیمت ها روز پنجشنبه تا رقم 1326 دلار و 30 سنت یعنی بالاترین رقم از 26 آوریل تاکنون بالا رفتند و در مسیر ثبت افزایش هفتگی 1.1 درصدی قرار دارند. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با 0.2 درصد کاهش به 1317 دلار و 10 سنت رسید.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت، به منظور تلاش برای انعقاد یک توافق تجاری جامع با رئیس جمهوری چین دیدار خواهد کرد. در همین حال، مذاکره کننده ارشد آمریکا از پیشرفت های قابل توجه در مذاکرات تجاری دو روزه با چین خبر داده است.

مایکل مک کارتی، تحلیلگر موسسه سی ام سی مارکتس با اشاره به قصد بانک مرکزی آمریکا برای توقف روند افزایش نرخ بهره گفت: "اگر پیشرفتی واقعی در مذاکرات تجاری به دست آید، ممکن است قیمت طلا آسیب ببیند، زیرا در آن صورت چشم انداز اقتصادی بهبود خواهد یافت و این ممکن است به معنای تداوم روند افزایش نرخ بهره باشد."

زمینه که نرخ بهره افزایش می یابد، جذابیت سرمایه گذاری در بازار طلا کاهش می یابد و اغلب سرمایه گذاران پول های خود را از بازار طلا بیرون می کشند تا دست به خرید دیگر دارایی های پرریسک بزنند.

به دنبال امیدواری ها به مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین ارزش سهام در بازارهای بورس افزایش داشت.

 

مرتبط:

شامپاین با گرده طلا در فروشگاه های تهران +ویدئو
ادامه افزایش قیمت طلا در جهان
صعود دوباره قیمت طلا و سکه در ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک