19:57 21 سپتامبر 2018
بانک جهانی ورشکستگی اقتصاد های خاور نزدیک را پیش بینی کرد

بانک جهانی ورشکستگی اقتصاد های خاور نزدیک را پیش بینی کرد

© Fotolia / Mark Rubens
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 149

محصول ناخالص ملی کشور های خاورنزدیک تا سال 2050 به خاطر کمبود آب شیرین به میزان 14 درصد کاهش خواهد یافت. کارشناسان بانک جهانی به چنین نتیجه ای رسیده اند. این مطلب را نشریه The Telegraph گزارش داده است.

پیش بینی بانک جهانی در صورتی تحقق پیدا خواهد کرد که کشورهای خاور نزدیک از جمله به خاطر افزایش دمای متوسط هوا در جهان در افزایش سطح بارندگی در منطقه توفیق پیدا نکنند.
بر اساس گزارش کارشناسان کمبود آب شیرین همچنین در آمریکا و اروپای غربی افزایش خواهد یافت اما دارای پیامد های منفی قابل توجهی برای اقتصاد این مناطق نخواهد بود. همچنین شاید کمبود منابع باعث کاهش نرخ رشد اقتصادی در هند و چین شود.
علاوه براین کشور های واقع در صحرای آفریقا و پائین نوار منطقه ساحل در این قاره بر اثر کمبود آب شیرین به شدت صدمه دیده و محصول ناخاص ملی ان به میزان 11 درصد کاهش خواهد یافت. افزایش دمای متوسط هوا در جهان به کشور های آسیای مرکزی نیز به همین اندازه لطمه وارد خواهد آورد.
بانک جهانی انتقال منابع از یک منطقه به یک منطقه دیگر را موثر ترین روش برای پیشگیری از پیامد های گرم شدن هوا در جهان می داند. کارشناسان بانک جهانی معتقدند آب یکی از منابعی است که باید قیمت داشته و به فروش برسد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک