01:46 23 ژانویه 2018
  توافق ایران و شل درباره قاعده پرداخت طلب 2.3 میلیارد دلاری ایران

  توافق ایران و شل درباره قاعده پرداخت طلب 2.3 میلیارد دلاری ایران

  © AFP 2018/ ERIC PIERMONT
  اقتصادی
  دریافت لینک کوتاه
  0 52

  شرکت رویال داچ شل و شرکت ملی نفت ایران درباره قاعده بدهی 2.3 میلیارد دلاری شل به تهران به خاطر دریافت نفت به توافق رسیدند.

  به گزارش خبرگزاری "مهر"، شرکت ملی نفت ایران و شل برای چگونگی پرداخت بدهی معوق ۲.۳ میلیارد دلاری به توافق نهایی دست یافتند و قرار است در صورت تسویه بدهی‌ها، صادرات نفت به این شرکت انگلیسی از سرگرفته شود.

  به گزارش خبرنگار"مهر" ، پس از چندین نوبت گفتگو بین مدیران شرکت ملی نفت ایران و شرکت انگلیسی ـ هلندی شل، در نهایت دو طرف درباره چگونگی پرداخت بدهی معوق دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلاری به توافق نهایی دست یافتند.

  سیدمحسن قمصری مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران با تایید توافق انجام شده با شرکت انگلیسی شل، گفت: ازسرگیری فروش نفت خام ایران به این شرکت مشروط به پرداخت بدهی های گذشته شده است.

  این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی چگونگی پرداخت بدهی شرکت انگلیسی شل به ایران مشخص شده و از ابهام درآمده است، تصریح کرد: پرداخت بدهی‌های معوق توسط این شرکت انگلیسی بلافاصله پس از لغو تحریم‌ها قطعی و نهایی شده است.

  از سوی دیگر در حالی شرکت ملی نفت ایران و شرکت شل برای پرداخت این بدهی نفتی به توافق نهایی دست یافته اند که «ادوارد دنیلز» معاون شل اخیرا اعلام کرده است: این شرکت بدهی بیش از ٢ میلیارد دلاری (یک میلیارد و ٣٠٠ میلیون پوند) خود را به شرکت ملی نفت ایران پس از لغو تحریم‌ها پرداخت می کند.

  رکن الدین جوادی رئیس شرکت ملی نفت ایران اخیرا در گفتگو با خبرگزاری "مهر"   با اشاره به توافق انجام شده با انگلیس و فرانسه برای آغاز صادرات نفت به این دو کشور، گفته بود: به محض لغو تحریم‌ها، فروش نفت از طریق شرکت‌ها به انگلیس و فرانسه از سرگرفته خواهد شد.

   

  مرتبط:

  علاقمندی شرکت شل به استخراج نفت و گاز در ایران
  آیا پس از 15 – 20 سال نیازمندی به نفت کاهش خواهد یافت؟
  "لوک اویل" به مطالعه معادن نفتی بزرگ در ایران علاقمند است
  شرکت "اورال ماش" قصد دارد 24 دستگاه حفاری چاه های نفت به ایران صادر کند
  موفقیت جدید چین در دیپلماسی نفتی
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک