11:33 16 نوامبر 2018
رجب طیب اردوغان

اردوغان: ترکیه واردات گاز از ایران را افزایش می دهد

© Sputnik / Sergey Guneev
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 22

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در کنفرانس خبری در تهران در روز سه شنبه اعلام کرد کشور وی به گاز ایران نیاز دارد و آماده افزایش واردات گاز از این کشور اما به شرط مناسب بودن بهای آن است.

رئیس جمهورترکیه ضمن اعلام این مطلب گفت کشور وی 90 تا 95 درصد گاز ایران را خریداری می کند که مقدار بسیار زیادی است اما قیمت آن بسیار گران می باشد.

آقای اردوغان روز سه شنبه، ۱۸ فروردین (۷ آوریل)، در راس هیاتی از مقامات ارشد از جمله چند تن از وزیران دولت آن کشور وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد و مورد استقبال محمود واعظی، وزیر ارتباطات و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکیه قرار گرفت. این سفر به دعوت حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران صورت می‌گیرد و مراسم استقبال رسمی در کاخ سعدآباد انجام شد. این سفر در حالی صورت گرفته که اظهارات اخیر رئیس جمهوری ترکیه در مورد سیاست منطقه‌ای ایران انتقاداتی را در داخل ایران برانگیخته بود.

به گزارش منابع خبری ایران، در طول این سفر روابط دوجانبه ایران و ترکیه به ویژه در زمینه همکاری‌های اقتصادی مورد مذاکره قرار گرفته و دومین جلسه مشترک شورای عالی همکاری دو کشور با حضور وزیران مربوطه برگزار می‌شود. آقای اردوغان همچنین با آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ملاقات خواهد کرد.

 

 

مرتبط:

ورود رئیس جمهور ترکیه به ایران
روحانی و اردوغان بر گسترش روابط دوجانبه تاکید نهادند
چالش های دیدار اردوغان از تهران
دعوت رسمی روحانی از اردوغان؛ تلاش در مجلس برای لغو سفر
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک