کاریکاتور

مسکو خواستار ایجاد ساز و کار مشترک با تهران برای واکنش به تهدیدات در خلیج فارس است

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 414

وزیر خارجه روسیه در دیدار با همتای ایرانی خود از تمایل مسکو برای ایجاد ساز و کار مشترک برای پاسخگویی به تهدیدات در خلیج فارس خبر داد.

مسکو خواستار ایجاد ساز و کار مشترک با تهران برای واکنش به تهدیدات در خلیج فارس است

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در دیدار با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران بیان داشت: روسیه به طور مدارم از این پیش فرض پیروی می‌کند که غلبه بر اختلافات انباشته شده در منطقه خلیج فارس فقط با گفتگوی جامع و احترام متقابل و با در نظر گرفتن منافع و نگرانی های همه طرف ها ممکن است.

لاوروف تصریح کرد: هر چه که زودتر گفتگوهای با این موضوع آغاز شود به همان اندازه زودتر شانس های واقعی برای بهبود شرایط به وجود می‌آیند. در همین راستا، ما به ابتکار دیرینه خود برای تضمین امنیت جمعی در منطقه خلیج فارس توجه نشان می دهیم و در تمایز با برخی نقشه‌ها که بعضی دولت‌ها با اهداف مقابله یا با اتهام آشکار ضد ایرانی در حال ترویج آن هستند، ما از تشکیل یک برنامه وحدت سازنده، ایجاد مکانیزم‌هایی برای پاسخگویی مشترک به چالش‌ها و تهدیدها و با مشارکت همه کشورها در منطقه خلیج فارس شامل ایران و همسایگان آن حمایت می‌کنیم.

وزیر خارجه روسیه همچنین یادآوری شد که طرح ابتکار صلح هرمز که توسط تهران پیشنهاد شده است نیز بر مبنای اصول مشابه بنا نهاده شده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک

کاریکاتورهای دیگر