08:22 02 مارس 2021
کاریکاتور

روسیه و آمریکا درباره ادامه کنترل تسلیحات هسته ای یکدیگر به توافق رسیدند

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 71

سرگئی ریابکوف ، معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد روسیه و ایالات متحده آمریکا تصمیم گرفته اند که پیمان کاهش تسلیحات استراتژیک تهاجمی (استارت نو) را بر اساس شرایط مسکو تمدید کنند.

روسیه و آمریکا درباره ادامه  کنترل تسلیحات هسته ای یکدیگر به توافق رسیدند

به گزارش اسپوتنیک، ریابکوف ضمن صحبت در این مورد به خبرنگاران گفت: "بر اساس شرایط ما، (این پیمان) به مدت پنج سال بدون پیش شرط  و بدون هیچ گونه تکمیل و" ضمیمه " (تمدید شد) .

روز سه شنبه، یک مکالمه تلفنی بین روسای جمهور روسیه و ایالات متحده ، ولادیمیر پوتین و جوزف بایدن انجام شد. در نتیجه آن ، هر دو رهبر  از تبادل یادداشت در مورد دستیابی به توافق در مورد تمدید پیمان استارت نو ابراز رضایت کردند. طبق خبر منتشره توسط کاخ سفید، بایدن و پوتین به کارمندان خود دستور دادند که فوراً در این زمینه کار کنند تا وقت تمدید استارت نو تا 5 فوریه را داشته باشند.

پیمان استارت نو بین روسیه و ایالات متحده از 5 فوریه 2011 به اجرا درآمد. این پیمان تصریح کرده است که هر طرف زرادخانه های هسته ای خود را کاهش می دهد به طوری که در هفت سال و در آینده، تعداد کل سلاح ها از 700 موشک بالستیک قاره پیما، موشک های بالستیک روی زیردریایی ها و بمب افکن های سنگین، و همچنین 1500 کلاهک و 800 پرتابگر مستقر و غیر مستقر تجاوز نمی کند. امروز پیمان استارت نو تنها معاهده محدودیت تسلیحاتی است که بین روسیه و ایالات متحده در حال اجرا است.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک

کاریکاتورهای دیگر