کاریکاتور

لاوروف: رفتار آمریکا با ایران درباره برجام شبیه به رفتار فیلی در مغازه ظروف شکستنی است

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 212

وزیر امور خارجه روسیه در میان دانشجویان به تشریح روابط ایران با آمریکا در خصوص برجام پرداخت.

 لاوروف: رفتار آمریکا با ایران درباره برجام شبیه به رفتار فیلی در مغازه ظروف شکستنی است

به گزارش اسپوتنیک سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه ضمن سخنرانی برای دانشجویان در دانشکده دولتی روابط بین الملل مسکو گفت که رفتار آمریکا با ایران درباره برجام شبیه به رفتار فیلی در مغازه ظروف شکستنی است.

وی بیان داشت: " آمریکا ضمن خروج از برجام اکنون می خواهد از مکانیزم حقوقی دشوار بررسی شده در توافق استفاده کند، مکانیزمی که بر اساس آن می توان تحریم ها وضع شده توسط سازمان ملل متحد علیه ایران را برگرداند. این تحریم ها در سال 2015 پس از توافق برجام لغو شده بودند. این امر غیر ممکن است. اولا هیچ گونه پایه و اساسی برای بازگرداندن تحریم ها وجود ندارد برای آنکه ایران تمامی وظایف خود را اجرا می کند. ثانیا آمریکا حق خود را در برجام  با ترک آن از دست داده است. من البته می دانم که سمبل حزب جمهوری خواه یک فیل است اما جهان شبیه یک مغازه ظروف شکستنی نیست."

وزیر امور خارجه روسیه یادآوری کرد که آمریکا که از چارچوب برجام خارج شده سعی کرد که تحریم های تسلیحاتی ایران را برگرداند. لاوروف گفت: " آنها تاکید می کنند که ایران ضمن تجارت اسلحه منطقه را ناامن می کند. قطع نامه تنها دو رای کسب کرد و بقیه مخالف بودند یا اینکه رای ممتنع دادند و اکنون آمریکا سعی می کند که تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد را برگرداند."

مرتبط:

لاوروف: روسیه آماده کمک به آمریکا و ایران در برقراری گفتگوی مستقیم است
لاوروف: غرب می خواهد بلاروس را طبق الگوهای خود ترسیم کند
احوال پرسی کرونایی ظریف و لاوروف + عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک

کاریکاتورهای دیگر