06:58 28 ژانویه 2021
کاریکاتور

آمریکا پشت ۷۵ درصد از کل حملات سایبری است

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 64

معاون دبیر شورای امنیت روسیه در مصاحبه‌ای ابراز داشت: ایالات متحده و متحدانش در حال تقویت اطلاعات و اقدامات مخرب در فضای سایبری سایر کشورها هستند.

آمریکا پشت ۷۵ درصد از کل حملات سایبری است

به گزارش اسپوتنیک، آلگ خراموف معاون دبیر شورای امنیت روسیه اعلام کرد: ایالات متحده در پشت بسیاری از حملات سایبری در جهان قرار دارد و آن کشور با متحدانش در حال تقویت اقدامات اطلاعاتی و تخریبی در فضای مجازی علیه سایر کشورها هستند.

خراموف در مصاحبه با روزنامه روسی "آرگومنتس و فاکتس" گفت: با این حال کشور های روسیه، چین، کره شمالی و ایران به عنوان منبع اصلی تهدیدات سایبری اعلام می‌شوند.

به گفته خراموف ایالات متحده از این طریق و بطور هدفمند به منظور توجیه در نظر جامعه جهانی یک تصویر رسانه ای را شکل می دهد که شامل هرگونه اقدامات بعدی، از جمله اقدامات زور است.

معاون دبیر شورای امنیت روسیه گفت: قبل از هر چیز، واقعیت‌هایی وجود دارد که مخالفان ما به طور مداوم درباره آنها سکوت می‌کنند. به عنوان مثال، تجزیه و تحلیل گزارشات شرکت‌های برجسته خارجی و روسی که در زمینه امنیت اطلاعات فعالیت می‌کنند نشان می دهد که بیشترین تعداد حملات سایبری در جهان با استفاده از زیرساختارهای اطلاعاتی واقع در ایالات متحده انجام می شوند.

آلگ خراموف افزود: ضمن اینکه، آمریکایی‌ها در رده بندی آمار مربوط به فعالیت‌های مخرب مقام رهبری را دارند: طی سال‌های ۲۰۱۶ الی ۲۰۱۹ بسته به نوع تأثیرات مخرب، از ۴۰ درصد تا ۷۵ درصد، از سوی ایالات متحده بوده است، در حالیکه سهم روسیه در این شاخص از ۲ تا ۷ درصد است.

این مقام امنیتی روسیه تأکید کرد: این اطلاعات در غرب تبلیغ نمی شوند، ولی در سطح عمومی در دسترس هستند و به وضوح به هر فرد دارای عقل سلیمی نشان می دهد که تهدید کلی روسیه در فضای مجازی واقعیت ندارد.

این در حالی است که طبق اعلام خود اف.بی.آی، سالانه بیش از ۳۰۰ هزار جرم سایبری در خود آمریکا ثبت می شود که طبق برآوردهای مختلف، به میزان ۵۷ تا ۱۰۹ میلیارد دلار به اقتصاد کشور آسیب می رسانند.

خراموف یادآور شد: ما بطور دائم به شرکای خارجی خود در سطح دولتی پیشنهاد می کنیم تا خط مشی همکاری غیر سیاسی در مبارزه با حملات سایبری در پیش گرفته شود. و طرف روسی مرتباً در حال تبادل اطلاعات تخصصی درباره فعالیت‌های مخرب در فضای مجازی با شرکای خارجی است.

به گفته وی، شمار کشورهایی که چنین تعاملاتی با آنها ترتیب داده شده، در سال ۲۰۱۹ از ۱۱۶ به ۱۴۶ کشور افزایش یافته و این نشان می دهد که تبادل اطلاعات به خودی خود در حال گسترش است.

مرتبط:

حملات سایبری ایران به آمریکا؛ واقعیت یا پروپاگاندای آمریکایی
آمریکا منشأ حملات سایبری به ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک

کاریکاتورهای دیگر