05:55 12 ژوئیه 2020
کاریکاتور

ماکرون درباره حادثه مرگ مغزی ناتو صحبت کرد

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 211

رئیس جمهور فرانسه: حادثه بین ناوچه های ترکیه و فرانسه نشان دهنده "مرگ مغزی" ناتو است.

ماکرون درباره حادثه مرگ مغزی ناتو صحبت کرد

به گزارش اسپوتنیک، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه گفت که حادثه بین ناوچه های ترکیه و فرانسه نشان دهنده "مرگ مغزی" ناتو است. وی این حادثه را غیرقابل قبول دانست.

پیشتر خبرگزاری فرانس 24، در 10 ژوئن گزارش داده بود که یک ناوچه فرانسوی در ساحل لیبی که به کشتی ترکیه برای قاچاق اسلحه مشکوک شده بود سعی کرد به آن نزدیک شود. اما طبق اعلام پاریس، ناوچه‌های ترکیه سه بار به سوی رادار کشتی نیروی دریایی فرانسه نشانه رفته‌اند و این بدین معناست که حمله موشکی قریب الوقوع بوده است. فرانسه این کار را یک رفتار پرخاشگرانه دانست. ترکیه نیز به نوبه خود این ادعاها را رد کرد و گفت که ارتش فرانسه مانورهای خطرناکی را انجام داد و کشتی های ترکیه از رادار نه برای راهنمایی بلکه برای رصد ناوچه استفاده می کردند.

یک مقام فرانسوی در این باره گفت: "این یک عمل بسیار تهاجمی است که توسط یکی از اعضای ناتو علیه نیروی دریایی فرانسه صورت می‌گیرد. اعضای ناتو نباید در مقابل این اقدامات ترکیه سکوت کنند. این موضوع برای ما بسیار جدی است و نمی‌توانیم بپذیریم نیروی دریایی یک عضو ناتو، علیه کشتی‌ که در حال انجام ماموریت ناتو و تحت فرمان ناتو است، چنین عمل خصمانه‌ای را انجام دهد."

مرتبط:

بسته اقدامات ناتو در پاسخ به تقویت پتانسیل هسته‌ای روسیه
آیا لیبی بهانه از هم پاشیدگی ناتو خواهد شد؟
بولتون از تمایل ترامپ برای خروج از ناتو می گوید
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک

کاریکاتورهای دیگر