21:13 29 اکتبر 2020
کاریکاتور

طرح جدید برای حل بحران قطر

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
198

وزیر خارجه قطر از طرح جدید برای حل بحران منطقه خلیج فارس حمایت کرد.

سه سال محاصره قطر

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه خبری « الجزیره»، وزیر خارجه قطر با اشاره به اینکه محاصره قطر به آوازه شورای همکاری خلیج فارس آسیب زده، تاکید کرد که کشورش به دنبال برقراری اتحاد میان اعضای این شورا صرف نظر از اتفاقات رخ داده است.

آل ثانی گفت:«همواره از کشورهای تحریم‌کننده خواسته‌ایم مردم را درگیر بحران فعلی نکرده و نفرت میان آنها ایجاد نکنند اما این کشورها از تریبون شبکه‌های اجتماعی برای بسیج افکار عمومی علیه دوحه استفاده کردند.

 منطقه دوره جنجالی را می‌گذراند و باید درایت در راه‌حل‌ها به خرج داده شود تا شرایط بحرانی نشود. طرحی برای حل بحران منطقه خلیج فارس پیشنهاد شده و رویکرد مثبتی نسبت به آن وجود دارد. گفت‌وگوی ما با عربستان در اواخر سال گذشته میلادی مثبت بود اما این گفت‌وگو بدون دلیل متوقف شد. امیدواریم که طرح جدید با طرح‌های قبلی متفاوت باشد».

چندی پیش کویت به پیشنهاد ارائه شده از سوی دولت آمریکا درباره بازگشایی حریم هوایی دو کشور عربستان و امارات به روی هواپیماهای قطری، هدایت اقدامات میانجیگرانه جدید برای حل بحران منطقه خلیج فارس را بر عهده گرفت. این پیشنهاد شامل لغو ممنوعیت هوایی اعمال شده بر پروازهای قطر از سوی دو کشور عربستان و امارات است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک

کاریکاتورهای دیگر