10:52 05 ژوئن 2020
کاریکاتور

اگر آمریکا واردات نفت عربستان را متوقف کند، کل سیستم نفتی از بین می رود

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 105

کارشناس اقتصادی ترکیه در مصاحبه با اسپوتنیک درباره افت تاریخی قیمت نفت که اکنون مشاهده می شود، پیشینه ای که منجر به آن شد و همچنین پیامدهای احتمالی این وضعیت اظهار نظر کرد.

اگر آمریکا واردات نفت عربستان را متوقف کند، کل سیستم نفتی از بین می رود

به گزارش اسپوتنیک، رجب ارسین، کارشناس اقتصادی ترکیه در مصاحبه ای با اسپوتنیک گفت: "بسیاری از کارشناسان انتظار ورشکستگی تعداد زیادی از تولید کنندگان نفت آمریکا را دارند. سیستم مالی آمریکا با پدیده های بحرانی بسیار جدی روبرو خواهد شد. چنین افت جدی در قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت نشان می دهد که این وضعیت به مراتب بدتر از آنچه که قبلاً تصور می شد برای اقتصاد آمریکا خواهد بود."

این کارشناس با اظهارنظر درباره اطلاعات مربوط به ممنوعیت احتمالی ترامپ برای واردات نفت از عربستان سعودی، خاطرنشان كرد که این سناریو را امكان پذیر نمی داند: "من فکر نمی کنم این ابتکار عملی شود. از آنجا که، اگر چنین اقدامی صورت بگیرد، به سقوط نهایی کل سیستم نفتی منجر می شود، که پایه و اساس هژمونی آمریکا است. با وجود سیاست خارجی تهاجمی، ایالات متحده وضعیت واقعی را ارزیابی می کند. بعید است که آنها بخواهند ستون های این سیستم را که قبلاً ضربه جدی وارد کرده بود، خرد کند."

مرتبط:

منبع: کاهش تولید نفت تحت بررسی است
ماجرای منفی شدن قیمت نفت چه بود؟
افزایش قیمت نفت در زمینه افزایش تنش بین ایران و آمریکا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک

کاریکاتورهای دیگر