03:34 25 فوریه 2021
کاریکاتور

مردم نا آگاه در بریتانیا دکل های 5G را آتش می زنند

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
4214

دولت انگلستان قصد دارد پس از اینکه "تئوری توطئه" باعث شد تا افرادی ایستگاه های ارتباطات سیار را آتش بزنند با نمایندگان پلتفرم های اصلی اینترنت در مورد قرار دادن فیلتر محتوا بحث کند.

مردم نا آگاه در بریتانیا دکل های 5G  را آتش می زنند

به گزارش اسپوتنیک به نقل از گاردین، دولت انگلستان قصد دارد پس از اینکه "تئوری توطئه" باعث شد تا افرادی ایستگاه های ارتباطات سیار را آتش بزنند با نمایندگان پلتفرم های اصلی اینترنت در مورد قرار دادن فیلتر محتوا بحث کند.

تئوری های توطئه مطرح شده با انتشار گسترده در یوتیوب و شبکه های اجتماعی، ادعا می کنند که امواج ارسالی از ایستگاههای 5G ایمنی بدن را کاهش می دهد و باعث می شود افراد در مقابل کروناویروس بی دفاع باشند. نسخه دیگری از تئوری توطئه می گوید که کرونا ویروس "به طور خاص" اختراع شده است تا وقتی که افراد به دلیل امواج این ایستگاهها کشته می شوند عامل آن کرونا باشد و از این طریق برای مخفی کردن مرگ و میر ناشی از دکل های نسل پنجمی استفاده می شود.

به تازگی برخی از منابع خبری با انتشار شایعه‌ای در خصوص افزایش سرعت انتقال ویروس کرونا به واسطه دکل‌های 5G باعث وحشت شهروندان بریتانیایی شده‌اند و آن‌ها را به آتش زدن دکل‌های مخابراتی ترغیب کرده‌اند.

فناوری مخابراتی 5G از ابتدای توسعه و عرضه خود با مخالفان زیست محیطی بسیاری مواجه بوده است و تا به امروز تئوری‌های توطئه آمیز بسیاری در خصوص خطرات این شبکه منتشر شده است. اخیراً برخی از افراد ناآگاه و منابع خبری نامعتبر با انتشار شایعه‌ای در خصوص انتشار ویروس کرونا به وسیله دکل‌های 5G موجب رعب و وحشت مردم شده‌اند و در همین راستا شهروندان بریتانیایی یک دکل 5G را آتش زده‌اند.

یکی از اولین دکل های مخابراتی که این هفته طعمه حریق شد، در بیرمنگام بود. اپراتور شبکه موسوم به "EE" به گاردین گفت که احتمالاً این آتش سوزی عمدی بوده است.

این اپراتور گفت: آسیب و قطع عمدی ارتباطات موبایل در زمانی که مردم بیش از هر زمان دیگری به آن احتیاج دارند تا با یکدیگر در ارتباط باشند، کاری تاسف آور، مضر و خطرناک است. ما سعی خواهیم کرد تا هرچه سریعتر آنها را احیا کنیم، اما خسارات ناشی از این آتش سوزی ها قابل توجه است.

مرتبط:

کرونا جان بیش از 10000 نفر را در آمریکا گرفت
نتانیاهو دستور قرنطینه عمومی در سراسر کشور صادر کرد
ارتش یک نفره در برابر کرونای چین
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک

کاریکاتورهای دیگر