کاریکاتور

حتی برای مبارزه با کرونا هم حاضر به لغو تحریم‌ها نشدند

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 117

مجمع عمومی سازمان ملل از تصویب پیش نویس قطعنامه برای لغو تحریم ها خودداری کرد.

в ООН забраковали идею снятия санкции на время COVID19

به گزارش اسپوتنیک، روسیه و هفت کشور دیگر خواستار لغو تحریم ها برای مقابله با بحران کرونا شده بودند ولی مجمع عمومی سازمان ملل از تصویب پیش نویس قطعنامه در مورد رفع تحریم ها خودداری کرد.

نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل گفت: "گروه کوچکی از علاقمندان به سیاست تحریم (...) نتوانستند از رویکردها و علایق سیاسی خود دست بکشند." ایالات متحده، اتحادیه اروپا، انگلیس، اوکراین و گرجستان از لغو تحریم ها خودداری کردند.

در تاریخ 26 مارس، روسیه، چین، ایران، کوبا، سوریه، نیکاراگوئه، ونزوئلا و کره شمالی خواستار لغو تحریم ها برای مقابله با کرونا ویروس شدند. بویژه اینکه مسکو اعلامیه همبستگی را پیشنهاد داد که در آن نقش اصلی سازمان بهداشت جهانی (WHO) در مبارزه با بیماری همه گیر به رسمیت شناخته می شود.

کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین ایالات متحده و اوکراین اولین بار در سال 2014 تحریم های اقتصادی علیه مسکو را اعمال کردند. این اتفاق پس از آن رخ داد که کریمه، در نتیجه همه پرسی، بخشی از روسیه شد. آنها الحاق شبه جزیره کریمه را غیرقانونی دانستند، اما مسکو این ادعاها را رد می کند. سپس در سال 2015، به دلیل درگیری در دونباس تحریم ها اعمال شد. در پاسخ نیز سکو ممنوعیت واردات مواد غذایی از کشورهایی که از این تحریم ها حمایت می کنند را وضع کرد.

مرتبط:

درمان زود هنگام کرونا، عوارض آن را بشدت کاهش می دهد
آمار افراد مبتلا به کرونا در ایران از 53000 نفر عبور کرد
اسپانیا از ایتالیا در تعداد افراد مبتلا به کرونا پیشی گرفت
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک

کاریکاتورهای دیگر