18:42 24 نوامبر 2020
کاریکاتور

در حمله اسرائیل کم مانده بود که هواپیمای مسافربری مورد اصابت قرار بگیرد

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
1820
در حمله اسرائیل کم مانده بود که هواپیمای مسافربری مورد اصابت قرار بگیرد

به گزارش اسپوتنیک، ژنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه ضمن بیان این مطلب خاطرنشان کرد از ساعت 2 صبح روز پنجشنبه، چهار جنگنده نیروی هوایی F-16 اسرائیل بدون ورود به حریم هوایی سوریه با شلیک هشت موشک هوا به زمین به حومه دمشق حمله غافلگیرانه ای انجام دادند.

وی افزود: نیروهای ارتش دولتی سوریه در جریان دفع حمله هوایی اسرائیل به طور فعال از سامانه های موشکی پدافند هوایی استفاده کردند.

همزمان با آن تحلیل داده های سیستم کنترل عینی وضعیت هوایی نشان داد که در زمان حمله هواپیماهای جنگنده اسرائیلی به حومه دمشق، در مجاورت فرودگاه بین المللی دمشق، یک فروند هواپیمای مسافربری ایرباس-320 در حال پرواز بود که حامل  172 مسافر بود.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت: "این تنها به لطف اقدامات ضربتی ماموران مراقبت پرواز فرودگاه دمشق و استفاده كارآمد از سیستم خودکار كنترل ترافیک هوایی بود كه ما موفق شدیم هواپیمای مسافربری ایرباس-320 را از تیررس  پدافند هوایی سوریه خارج كرده و آن را در نزدیک ترین فرودگاه ذخیره یعنی پایگاه هوایی حمیمیم روسیه فرود آوریم."

کوناشنکوف تأکید کرد که حرکت پروازهای مسافری در سرتاسر جهان در ارتفاعات شناخته شده انجام می شود که سامانه های راداری اسرائیلی به وضوح آنها را می بینند خاطرنشان کرد: رادارهای اسرائیلی به همین اندازه واضح وضعیت هوایی را در حوالی فرودگاه دمشق مشاهده می کنند.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه افزود: "بنابراین، عملیات جنگی هوایی ستاد مشترک ارتش اسرائیل که در آنها از هواپیماهای غیرنظامی مسافربری برای پوشاندن یا مسدود کردن اقدامات تلافی جویانه نیروهای پدافند هوایی سوریه استفاده می شود، دارد به یک ویژگی بارز عملیات نیروی هوایی اسرائیل تبدیل می شود. چنین عملیات نظریه پردازان نظامی اسرائیلی، متأسفانه جان صدها نفر از غیرنظامیان بیگناه را به خطر انداخته و این نکته را به هیچ وجه در نظر نمی گیرد".

مرتبط:

اسرائیل زیرساخت هایی را برای یافتن تونل در مرز با لبنان ایجاد می کند
ترامپ: اورشلیم پایتخت جدایی ناپذیر اسرائیل می شود
استفاده از حریم هوایی سودان توسط اسرائیل
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک

کاریکاتورهای دیگر