05:08 10 ژوئیه 2020
کاریکاتور

آمریکا، امپراطوری در حال مرگ

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 235

به عقیده یکی از کارشناسان موسسه مطالعات استراتژیک آمریکا، ایالات متحده جاه طلبی های امپریالیستی خود را تحت سلطه دونالد ترامپ کنار گذاشته و به یک ابرقدرت رو به زوال تبدیل شد که نمی تواند شریک قابل اطمینان برای سایر اعضای ناتو باشد.

تحلیلگر آمریکایی: آمریکا امپراطوری در حال مرگ است

به گزارش اسپوتنیک، ابراهیم عزیز، کارشناس مطالعات استراتژیک آمریکا در مقاله خود در نشریه Foreign Policy اطمینان می دهد که اتحادیه اروپا به دلیل ناتوانی آمریکا و احیای روسیه به عنوان ابرقدرت، به فکر ایجاد ارتش مستقل خود است. وی اظهار ناخرسندی می کند که هواداران ترامپ، روسیه را دوست و متحدی بزرگتر از آمریکایی ها در حزب دموکرات می دانند.

این تحلیلگر افزود: " ترامپ با ورود به کاخ سفید، دیدگاه خود را نسبت به یک دنیای جدید نشان داد. در این دنیای جدید، واشنگتن دیگر نمی خواهد "ژاندارم جهانی" باشد و ناتو بی فایده خواهد شد. "

وی تاکید کرد که "رهبران اتحادیه اروپا در حال حاضر در مورد چگونگی کنار آمدن با سناریویی که باید در آن از یک طرف با امپراطوری دوباره متولد شده در شرق و از طرف دیگر با یک ابرقدرت رو به زوال با رفتاری غیر دوستانه در غرب تعامل داشته باشند، فکر می کنند. در چنین شرایطی ، ممکن است برای اولین بار یک ارتش واقعی اروپایی به وجود بیاید. "

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک

کاریکاتورهای دیگر