19:55 11 ژوئیه 2020
کاریکاتور

ترامپ: ترجیح می دهم با روحانی ملاقات نکنم

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 1314

رئیس جمهور ایالات متحده آمریكا از عدم تمایل خود برای ملاقات با رئیس جمهور ایران در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل خبر داد.

ترامپ: ترجیح می دهم با روحانی ملاقات نکنم

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا اظهار داشت كه ترجیح می دهد در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران ملاقات نكند.

ترامپ روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: "من چیزی را رد نمی کنم ، اما ترجیح می دهم با او ملاقات نکنم."

پیش از این بلومبرگ با استناد به منابع خود گزارش داده بود که کاخ سفید آماده‌سازی برای مذاکرات احتمالی میان ترامپ و روحانی را در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در ماه سپتامبر در نیویورک آغاز کرده است.

شایان ذکر است، در تاریخ 14 سپتامبر 2019، تاسیسات نفتی شرکت آرامکو سعودی در شرق عربستان با چندین هواپیمای بدون سرنشین مورد حمله قرار گرفتند. مسئولیت این حمله را حوثیان یمنی برعهده گرفتند. اما "ائتلاف عربی" در حال جنگ در یمن به رهبری عربستان سعودی ، ایران را مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان می داند. وزیر امور خارجه آمریكا ، مایك پمپئو نیز ایران را مقصر دانسته و در این راستا به عربستان سفر نمود. وزیر دفاع ایران و دیگر مقامات این موضوع را اکیدا رد کرده است. براساس اعلام آژانس بین المللی انرژی، این حادثه در عربستان سعودی در حال حاضر به جدی‌ترین وقفه در تأمین نفت در تاریخ منجر شده است، حتی خسارات حمله به آرامکو، بیش از خسارات ناشی از انقلاب اسلامی در ایران در سالهای 1978-1979 و تحریم نفت پس از جنگ اعراب و اسرائیل در سال های 1973-1974 خواهد بود.

مرتبط:

دیدار ترامپ و روحانی در سازمان ملل
ملاقات احتمالی ترامپ با روحانی قوت گرفت
ترامپ و روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل ملاقات نخواهند کرد
چرا ترامپ نياز به عكس گرفتن با روحانى دارد؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک

کاریکاتورهای دیگر