04:44 06 ژوئیه 2020
کاریکاتور

آمادگی برخی از کشورهای حوزه خلیج‌فارس برای بررسی پیشنهاد ابتکاری ایران

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 133

وزیر امور خارجه روسیه از آمادگی تعدادی از کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس برای بررسی پیشنهاد معاهده عدم تجاوز خبر داد.

آمادگی برخی از کشورهای حوزه خلیج‌فارس برای بررسی پیشنهاد ابتکاری ایران

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت که تعدادی از کشورهای خلیج فارس آماده بررسی طرح ابتکاری ایران در خصوص معاهده عدم تجاوز هستند.
پیشتر محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در جریان بازدید از عراق پیشنهاد انعقاد معاهده عدم تعرض بین جمهوری اسلامی و کشورهای عربی منطقه خلیج‌فارس در شرایط بغرنج فعلی در منطقه را مطرح کرده بود.
لاوروف ضمن اعلام این مطلب یادآور شد چندی سال قبل ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه خواستار آغاز روند تقویت اعتماد و تشکیل سیستم امنیتی در منطقه خلیج فارس شده بود و خاطرنشان ساخت اکنون نیز مسکو آماده مساعدت به انعقاد معاهده منع تعرض بین ایران و کشورهای عربی منطقه خلیج فارس است.
یادآور می شود شیخ نشین‌های عربی خلیج فارس در نشست خود در مکه جامعه جهانی را به جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای توسط ایران و اعمال محدودیت های بیشتر و شدیدتر برای برنامه موشکی جمهوری اسلامی فرا خوانده اند. آنها در بیانیه خود علاوه بر حمایت دوباره خود از استراتژی امریکا نسبت به ایران از جمله مقابله با طرح های هسته ای و موشکی ایران، "فعالیت جمهوری اسلامی را در راستای برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم" اعلام کردند.

مرتبط:

عراقچی: امضای پیمان عدم تجاوز را به عنوان راه اعتمادسازی در منطقه عنوان کرد
پيشنهاد ايران براى امضاى پيمان عدم تجاوز با كشورهاى خليج فارس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک

کاریکاتورهای دیگر